wtorek, 30 kwietnia 2019 12:02

Obchody Święta 3 Maja i rajd rowerowy w Woli Rzędzińskiej

Autor Marzena Gitler
Obchody Święta 3 Maja i rajd rowerowy w Woli Rzędzińskiej

Msza św. w intencji Ojczyzny, podniosłe uroczystości na placu w centrum miejscowości, a następnie biało-czerwony VI Rajd Rowerowy Tour de Gmina Tarnów, którego trasa tradycyjnie prowadzić będzie Szlakiem Bohaterów Armii Krajowej – to niektóre punkty Święta Narodowego 3 Maja w Woli Rzędzińskiej (obok Tarnowa). Dołączmy do biało-czerwonej społeczności regionu, by wspólnie świętować – podniośle, patriotycznie, sportowo i rodzinnie - zapraszają organizatorzy.

Serdecznie zapraszamy na obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Woli Rzędzińskiej. W programie msza św. w intencji Ojczyny, uroczystości patriotyczne na Placu Bohaterów AK oraz VI Rajd Rowerowy Tour de Gmina Tarnów. Zwłaszcza ten ostatni punkt wydarzenia co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców całego regionu. Przystrójmy więc nasze rowery, ubierzmy się w biało-czerwone barwy i wyruszmy w gronie rodziny, sąsiadów i przyjaciół w rowerową trasę. Połączmy pokolenia, zaprośmy do wspólnego świętowania młodszych i starszych, weźmy biało-czerwone chorągiewki i stawmy się już w godzinach południowych w centrum wsi Woli Rzędzińskiej, by jako biało-czerwona społeczność przejechać jej ulicami. Wszystkich tych, którzy nie mają planów na majowy weekend, serdecznie zachęcamy więc do aktywnego włączenia się w biało-czerwone świętowanie, zarówno tych mniejszych, jak i starszych Patriotów! - zaprasza na swojej sronie internetowej Gmina Tarnów.

W uroczystościach w Woli Rzędzińskiej pod Tarnowem weźmie udział Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego. Podczas wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 13.00, zostaną uroczyście złożone kwiaty przy Pomniku Pamięci Poległych. Przy tej okazji zaplanowano także koncert pieśni patriotycznych. O godz. 14.00 odbędzie się rodzinny VI Rajde Rowerowy Tour de Gmina Tarnów. Dla uczestników przewidziano biało-czerwone flagi, dyplomy, medale, nagrody, a także ciepły poczęstunek.

Program uroczytości:

12.00 Kościół pw. MB Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej - msza św. w intencji Ojczyzny

13.00 Plac Bohaterów Armii Krajowej w centrum wsi

obchody patriotyczne Święta Narodowego 3 Maja

złożenie kwiatów przy Pomniku Pamięci Poległych

książkowa opowieść o st.sierż. Aleksandrze Furmańskim

koncert pieśni patriotycznych orkiestry dętej

14.00 VI Rajd Rowerowy Tour de Gmina Tarnów (zapisy od godz. 11.00)

Tarnów - najnowsze informacje