czwartek, 19 listopada 2020 10:34

Obraźliwe nazwy na mapach Google. To atak na organizacje kościelne?

Autor Aleksandra Tokarz
Obraźliwe nazwy na mapach Google. To atak na organizacje kościelne?

Pomnik Bestii Jana Pawła II w Krakowie, kościół Ofiar św. Jana Pawła II w Nowym Sączu czy „kurwia” diecezjalna w Tarnowie. To określenia, które w ostatnich dniach pojawiły się przy nazwach małopolskich obiektów na mapach Google. „To prowokacja czy działanie z premedytacją?" – pytają przedstawiciele Kościoła.

-Proszę zobaczyć jak nasza parafia została oznaczona na mapach google... Prowokacja... Czy działanie z premedytacją...? Miejmy nadzieję, że zostanie to usunięte... – czytamy we wtorkowym wpisie na facebookowym profilu parafii Jana Pawła II w Nowym Sączu.

Podobna sytuacja miała miejsce w Krakowie. Do nazwy pomnika Papieża, który stoi na dziedzińcu pałacu biskupiego przy ul. Franciszkańskiej dodano słowo „bestia”. W Tarnowie kuria diecezjalna na mapach Google widniała jako „kurwia”. Sytuacja utrzymywała się przez kilka godzin.

Pozytywnie na wizerunek kościoła katolickiego w Polsce nie wpływają na pewno ostatnie wydarzenia, związane z aferą pedofilską. O reportażu wyemitowanym 9 listopada na kanale TVN24 mówi cały kraj. Szokujący dokument o kard. Stanisławie Dziwiszu dotyczy rzekomego tuszowania pedofilii w Kościele oraz ukrywania jej przed Janem Pawłem II. Dodatkowo – nadużycia finansowe – takie zarzuty stawia autor reportażu Dziwiszowi.

Kard. Dziwisz utraci tytuł Honorowego Obywatela Libiąża? Są wnioski
Do gminy Libiąż trafiły dwa wnioski o podjęcie działań, które miałyby odebrać tutuł honorowego obywatela Libiąża Stanisławowi Dziwiszowi. Jeden z nich złożyło troje radnych, a drugi mieszkaniec gminy. Czy kardynał utraci tytuł? O reportażu wyemitowanym 9 listopada na kanale TVN24 mówi cała Polska. …

Czy liczne akcje antykościelne mogą więc dziwić?

fot. Diecezja Tarnów, Facebook/Parafia św. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Tarnów - najnowsze informacje