wtorek, 25 maja 2021 09:28

Obwodnica Tuchowa coraz bliżej. Zakończenie prac jeszcze w tym roku

Autor Aleksandra Tokarz
Obwodnica Tuchowa coraz bliżej. Zakończenie prac jeszcze w tym roku

Podczas gospodarczej wizyty w regionie tarnowskim minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedził zmodernizowaną trasę powiatową Tarnów – Zakliczyn, a także zapoznał się ze stanem zaawansowania prac przy budowie obwodnicy Tuchowa.

Obwodnica Tuchowa powstaje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977. Jej długość wynosić będzie 2,7 km długości. Powstaną trzy ronda oraz dwa wiadukty nad torami kolejowymi i ul. Polną. Trwa budowa mostu nad Białą, którego długość wynosić będzie przeszło 300 metrów. Wzdłuż trasy urządzono drogi serwisowe.

Wykonane są dodatkowe zabezpieczenia powodziowe. Obwodnica będzie także oświetlona i wyposażona w kanalizację deszczową.

- Obecny zarząd województwa robi to, o czym poprzednie zarządy tylko mówiły. Każda obwodnica to ulga dla miasta, ale w tym przypadku ważne jest również, że droga pełnić będzie dodatkowo funkcję przeciwpowodziową i chronić domy mieszkańców przed zalaniem przez rzekę Białą. Raz jeszcze gratuluję tak dobrze prowadzonej budowy - podkreślił minister Andrzej Adamczyk w Tuchowie.

Prezydent o moście w Ostrowie: „To inwestycja oczywista i pilna”
Wiadomości Tarnów. Prezydent obejrzał efekty prac przy moście w Ostrowie. Następnie odwiedził zakłady produkcyjne firmy Bruk-Bet.

O budowie tej obwodnicy mówiło się przez wiele lat, jednak ciągle występowały jakieś przeszkody. Na drogę, która wyprowadzi ruch samochodów z centrum miasteczka, z utęsknieniem czekają mieszkańcy tuchowskiej gminy. Inwestycja rozpoczęła się w maju ubiegłego roku.

- W ekspresowym tempie powstaje bezpieczna droga o wysokich parametrach technicznych. Nie jest w żaden sposób zagrożony termin zakończenia inwestycji, który ustalony jest na koniec tego roku. Pokazujemy, że nasza zgodna współpraca z rządem, a także z samorządami lokalnymi przynosi dobre efekty, że w partnerstwie realizować możemy nawet trudne i skomplikowane przedsięwzięcia - stwierdził Łukasz Smółka.

Koszt inwestycji to niemal 63,5 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z Funduszy Europejskich.

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje