piątek, 21 maja 2021 08:08

Prezydent o moście w Ostrowie: „To inwestycja oczywista i pilna”

Autor Aleksandra Tokarz
Prezydent o moście w Ostrowie: „To inwestycja oczywista i pilna”

- Konieczność stworzenia możliwości przedostania się na drugą stronę Dunajca była oczywista i była niezwykle pilna – podkreślił Andrzej Duda podczas wizyty na terenie przebudowy mostu na Dunajcu. Dodał, iż jego brak jest "dramatem dla wszystkich mieszkańców".

W trakcie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Ostrowie, starosta tarnowski wrócił pamięcią do 27 listopada 2019 roku, kiedy ze względów bezpieczeństwa zamknięto przeprawę nad Dunajcem. - Mieliśmy później wiele nieprzespanych nocy, jak rozwiązać ten problem i jak najszybciej przywrócić przejezdność na tym moście. Były różne koncepcje, ale wybraliśmy chyba tę najlepszą, która jest realizowana. W ubiegły piątek przekazaliśmy wykonawcy plac budowy, który rozpoczął drugi i ostatni etap remontu –powiedział Roman Łucarz.

Bardzo się cieszę, że ta inwestycja jest realizowana – mówił Andrzej Duda. Przypomniał, iż w styczniu ubiegłego roku rozmawiał z mieszkańcami o konieczności budowy mostu w miejsce zamkniętej przez nadzór budowlany przeprawy. - Podeszły do mnie osoby bardzo zdenerwowane, zdesperowane. Mówiły o trudnościach życiowych, codziennych wynikających z tego, że tej przeprawy nie ma, że jest to ogromny problem komunikacyjny dla mieszkańców miejscowości po zachodniej stronie Tarnowa i jest to dramat dla wszystkich tych, którzy muszą stąd dojeżdżać, a przecież Tarnów znajdujący się za Dunajcem stanowi ich centrum życiowe i zawodowe – mówił prezydent. – Konieczność stworzenia możliwości przedostania się na drugą stronę Dunajca była oczywista i była niezwykle pilna – podkreślił.

Jak dodał, w jego opinii dobrym rozwiązaniem jest brak decyzji w sprawie powstania mostu tymczasowego, a budowa "normalnej przeprawy mostowej". - W pełni wydolna, w pełni przepustowa, nowoczesna, funkcjonująca - wyliczał. - Przeprawa nie tylko zastępująca tę poprzednią, starą, która się zniszczyła, która została przez nadzór budowlany zamknięta, ale przede wszystkim taka, która przez dziesięciolecia będzie mogła służyć mieszkańcom – podkreślił.

Następnie Andrzej Duda odwiedził zakłady produkcyjne firmy Bruk-Bet w Tarnowie. - Polak potrafi, można u nas robić rzeczy na absolutnie nie tylko europejskim, ale także światowym poziomie – akcentował prezydent. Jeżeli mówimy o polskiej przedsiębiorczości, jeżeli mówimy o naszym rozwoju, to takie właśnie firmy Bruk-Bet i cała grupa firm związanych z Bruk-Bet-em, znajdująca się w rękach rodziny państwa Witkowskich, to jest coś, co – można śmiało powiedzieć – powinno być wzorem do naśladowania – mówił Andrzej Duda podczas briefingu.

Mateusz Morawiecki w powiecie tarnowskim. Poparł kandydata na burmistrza Ciężkowic
Wiadomości Ciężkowice. Mateusz Morawiecki odwiedził powiat tarnowski. Podczas wizyty poparł kandydata na burmistrza Ciężkowic.

fot. prezydent.pl

Tarnów - najnowsze informacje