wtorek, 19 maja 2020 19:16

Od 15 czerwca wracają turnusy w uzdrowiskach

Autor Marzena Gitler
Od 15 czerwca wracają turnusy w uzdrowiskach

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że rząd chce uruchomić kolejny sektor ochrony zdrowia. - W połowie czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska - powiedział dziś podczas konferencji prasowej. Czy kuracjusze nie przywiozą do uzdrowiskowych miejscowości koronawirusa?

W połowie czerwca rozpocznie się uruchamianie uzdrowisk – zapowiedział dziś minister zdrowia Łukasz Szumowski. Sposobem, aby kuracjusze i personel byli bezpieczni będzie wcześniejsze przetestowanie kierowanych do uzdrowisk pacjentów pod kontem koronawirusa.

Przypominamy, że uzdrowiska i sanatoria już 22 marca zostały zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Pobyty w sanatoriach zostały przerwane, a kolejne turnusy wstrzymane. Ruch w uzdrowiskach zamarł. Teraz wrócą do normalnego funkcjonowania.

- Od 1 czerwca będzie możliwość przeprowadzania testów na koronawirusa u osób skierowanych do uzdrowisk. Od 15 czerwca będziemy uruchamiali te uzdrowiska - powiedział dziś podczas konferencji szef resortu zdrowia.

Kuracjusze będą mogli się czuć bezpiecznie

Minister Szumowski zaznaczył, że do uzdrowisk najczęściej kierowane są osoby starsze i schorowane, mające dodatkowe inne schorzenia.

- Dlatego chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą, (...) są bezpieczne - podkreślał minister zdrowia.

Testowanie osób starających się o pobyt w uzdrowiskach rozpocznie się 1 czerwca. To ważna wiadomość dla Małopolski, w której jest wiele miejscowości uzdrowiskowych. Dzięki testom również mieszkańcy tych miejscowości nie będą się musieli martwić, że wraz z kuracjuszami pojawi się w nich więcej zakażeń koronawirusem.

foto: By Happa - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20471374

Małopolska - najnowsze informacje