niedziela, 6 czerwca 2021 09:07

Od dziś nowe obostrzenia. Co się zmienia?

Autor Aleksandra Tokarz
Od dziś nowe obostrzenia. Co się zmienia?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministra zdrowia, rząd zdecydował, iż kolejne luzowanie obostrzeń przebiegnie dwuetapowo. Pierwszy etap zakłada stosunkowo niewielkie zmiany. Potem być może będą one zwiększane. Nowe obostrzenia obowiązują od dzisiaj, do 25 czerwca.

- Sytuacja epidemiczna w Polsce ustabilizowała się. Odnotowujemy dalsze spadki dziennej liczby zakażeń i zajętości łóżek, mimo rosnącej mobilności Polaków. Dlatego przechodzimy do dalszego luzowania obostrzeń - zapowiedział podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jakie obostrzenia od 6 czerwca?

Od dzisiaj w imprezach okolicznościowych w lokalach, w tym np. weselach, może wziąć udział maksymalnie 150 osób. Do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.

Zgodnie z opublikowanym w sobotę w Dzienniku Ustaw RP rozporządzeniem, wraca możliwość organizacji targów, kongresów, wystaw czy konferencji z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń i eventów w obiektach zamkniętych, 1 osoba na 15 mkw. Ten sam schemat jest obowiązujący w sklepach i obiektach kultu religijnego.

Od dziś otwarte mogą być również, zamknięte do tej pory, sale zabaw dla dzieci. Tam także obowiązywał będzie limit 1 os. na 15 mkw.

Zmiany dotyczą również transportu zbiorowego - to 75% obłożenia danego środka transportu, z obowiązkiem zakrywania ust i nosa.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/pixabay

Małopolska - najnowsze informacje