piątek, 5 marca 2021 15:37

Odkurzacz pionowy – ranking nie ma znaczenia?

Autor Artykuł zewnętrzny
Odkurzacz pionowy – ranking nie ma znaczenia?

Czym powinni kierować się klienci, chcąc kupić odkurzacz pionowy? Ranking, opinie kupujących czy własne oczekiwania? Wydaje się, że najlepszy odkurzacz pionowy można wybrać wówczas, gdy weźmie się pod uwagę wszystkie te trzy elementy. Jaki odkurzacz pionowy wybrać, by urządzenie spełniło nasze wymagania i ułatwiło nam utrzymywanie czystości?

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że na rynku odkurzaczy domowych nic wielkiego nie wydarzy się w najbliższym czasie. Tymczasem niespodziewanie jednak dokonała się prawdziwa rewolucja. Obok tradycyjnych urządzeń, które sunęły po podłodze i na stałe były wpięte kablem do gniazdek elektrycznych, pojawiły się zupełnie inne modele. W odkurzaczach pionowych natychmiast zakochały się nie tylko panie domu, ale także mężczyźni, którzy od razu docenili je za pomoc w dbaniu o ich wspaniałe samochody. Dziś odkurzacze pionowe są kupowane równie często, jak te tradycyjne, a z uwagi na ich niezliczone atuty, trzeba się spodziewać, że będą zyskiwały na popularności z roku na rok.

Dobry odkurzacz pionowy, czyli jaki?

Klienci kierują się różnymi podpowiedziami, chcąc kupić odkurzacz pionowy. Ranking, internetowe opinie i własne oczekiwania – wszystko to jest równie istotne, a studiując dwa pierwsze elementy, można dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat tego urządzenia. Na pierwszy plan wysuwa się moc urządzenia i siła ssana. Tu wielu się zdziwi, bo na rynku znajdziemy odkurzacze pionowe o maksymalnej mocy 900 W, ale to wynika z unijnego prawa, które zabrania produkowania i importowania tego typu urządzeń o większej mocy. Siła ssania urządzenia wynika wprost z jego mocy, a więc jeśli masz wątpliwości, jaki odkurzacz pionowy wybrać ze względu na moc, to już wiesz, że najlepszy będzie ten o maksymalnej wielkości tego parametru.

Ranking popularności elementów wyposażenia dodatkowego

Pierwsze miejsce w rankingu zajmują zestawy dodatkowych szczotek. Najlepszy odkurzacz pionowy powinien ich mieć sporo w wyposażeniu. Okazuje się, że oprócz podstawowych modeli szczotek do dywanów i paneli podłogowych klienci oczekują szczotek do mebli oraz tak zwanych szczelinówek, czyli wąskich końcówek umożliwiających odkurzenie miejsc trudno dostępnych. Coraz częściej też kupujący poszukują w zestawach elektroszczotek, które umożliwiają dokładne zebranie włosów i sierści zwierząt pozostawionych przez nie na meblach tapicerowanych i dywanach.

Rankingi wskazują także, że kupujący szukają urządzeń wyposażonych w filtry HEPA. Dobry odkurzacz pionowy powinien bowiem być także przyjazny dla alergików. Filtry HEPA produkowane są głównie z kompozytu poliestrowo-szklanego, dzięki czemu są w stanie usunąć nawet cząsteczki o średnicy niewiele większej niż 0,3 µm. Decydując się na odkurzacz, warto sprawdzić też, czy zamontowany w nim filtr jest zmywalny. Jeśli tak, to jest to ogromny atutu urządzenia, bo taki filtr można dokładnie oczyścić po każdym sprzątaniu i posłuży on długie lata.

Przed zakupem urządzenia warto sprawdzić, jakie opinie na jego temat zamieścili internauci. Z reguły jest to bardzo dobra wskazówka dla kupującego.

Technologia - najnowsze informacje