piątek, 25 marca 2022 16:21

Odpocznij w Skawinie! #Skawinazaprasza turystów w swoje aktywne progi

Autor Joanna Obajtek
Odpocznij w Skawinie! #Skawinazaprasza turystów w swoje aktywne progi

Wycieczki rowerowe alejkami parku, trasy spacerowe i wieloletnie zabytki. Skawina to miasto, w którym czuć ducha króla Kazimierza III Wielkiego. Niegdyś pisano o nim w kronikach. Obecnie widnieje niesłusznie zapomniane na mapie, jednak... mieszkańcy wciąż pamiętają!

Każde z krakowskich miast oferuje wiele interesujących atrakcji. Tak jest również z zapomnianą przez niektórych Skawiną. Na szczęście wystartował projekt #Skawinazaprasza, którego celem jest promowanie turystyki i aktywnego wypoczynku w mieście. Najwyższy czas, by duch Skawiny odżył!

– Zależy nam, aby w Skawinie poza pracą i obowiązkami codziennymi znalazło się także miejsce na odpoczynek, dlatego postanowiliśmy zebrać wszystkie atrakcje w jednym miejscu i promować je tak, aby jak największa grupa odbiorców mogła z nich skorzystać. W ten sposób przekonujemy, że gmina Skawina ma nie tylko charakter przemysłowy, ale jest w niej sporo przestrzeni na turystykę, a wśród jej walorów znaleźć można lokalne zabytki, imprezy czy atrakcje takie jak Las Bronaczowa, izby regionalne i park miejski – mówi o projekcie Tomasz Stawowy, dyrektor CKiS w Skawinie.

Od teraz propozycje pieszych wycieczek, tras rowerowych, zabytków oraz lokalnych atrakcji znajdziemy na stronie internetowej Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, zaglądając do zakładki „Turystyczna Skawina”. Baza ciekawych miejsc ciągle się powiększa, dzięki mieszkańcom Skawiny, którzy nadsyłają swoje propozycje do organizatorów projektu.

– Wierzymy, że czasem wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby odpocząć. Wystarczy skorzystać z lokalnych atrakcji, także w niedalekim sąsiedztwie, na obszarze zaprzyjaźnionych gmin – dodaje Tomasz Stawowy.

#Skawinazaprasza to nie tylko lokalne atrakcje, ale też wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne. Te z kolei znajdziemy m.in. na facebooku na profilu CkiS, gdzie co tydzień zamieszczane są wpisy na temat eventów w mieście. Spis wydarzeń zamieszczony jest też na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, w zakładce Wydarzenia.

CKiS szykuje jeszcze jedną niespodziankę. Wszystkie działania przez nich podejmowane zmierzają do nawiązania współpracy z portalem „Karnet”, na którym krakowskie gminy będą mogły zachęcać do odwiedzania ich atrakcji.

Fot. pixabay

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje