piątek, 3 czerwca 2022 09:28

Odpowiednie wyposażenie ogrodu na sezon letni

Autor Tomasz Stępień
Odpowiednie wyposażenie ogrodu na sezon letni

Z dnia na dzień robi się cieplej i wszyscy spędzają coraz więcej czasu w swoich ogrodach. Wypoczynek na świeżym powietrzu lubi każdy, więc warto zadbać o to, żeby był jak najwygodniejszy. W tej kwestii kluczowe znaczenie mogą mieć meble ogrodowe, które powinny być przede wszystkim wygodne i eleganckie.

Odpowiedni stół, ochrona przed słońcem oraz miejsce, w którym można się położyć i zrelaksować, zapominając o wszystkich trudnościach dnia to podstawa. Leżak ogrodowy drewniany staje się coraz częstszym wyborem Polaków, jako elegancki i wygodny element wyposażenia ogrodu, który może służyć przez wiele lat. Można nim wypoczywać, czy nawet opalać się na słońcu, a rama, którą można dostosować, zapewnia bardzo rozbudowane możliwości użytkowania.

Przed zbliżającym się sezonem letnim warto dokładnie zastanowić się nad swoimi potrzebami i zaopatrzyć się w takie meble, które nadadzą ogrodowi lub tarasowi elegancji oraz zapewnią odpowiedni poziom wygód, sprawiających, że każdy będzie chętnie spędzał przy nich czas. W niniejszym artykule przedstawione zostaną najczęściej wybierane elementy wyposażenia, wraz z krótkim omówieniem ich możliwości.

Stół ogrodowy i krzesła

Obowiązkowe miejsce w każdym ogrodzie i tarasie. Zawsze powinno być miejsce, gdzie można przysiąść i odpocząć. Może to być niewielki stolik jednoosobowy lub wielki rodzinny, przy którym można zjeść obiad i urządzić grilla ze znajomymi. Tutaj raczej nie ma mowy o rozbudowanych możliwościach. Liczy się wygląd oraz wielkość, co zależy od potrzeb danej rodziny/osoby. Warto się jedynie upewnić, że jest stworzony z elementów odpornych na warunki pogodowe i można go w łatwy sposób rozmontować na zimę. Bez względu na stopień odporności oraz zadaszenie – po sezonie zawsze warto schować taki mebel, żeby nie był narażony na długotrwałą wilgoć i niskie temperatury.

Do stołu oczywiście potrzeba odpowiednie krzesła ogrodowe. Tutaj wybór jest naprawdę ogromny i zależy też od miejsca ich przeznaczenia. Można zaopatrzyć się w piękne ratanowe fotele poduszkami, a także proste rozkładane krzesła drewniane, które w kilka chwil można złożyć i schować.

Leżak ogrodowy

Jeden z ulubionych elementów wyposażenia ogrodu, który z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Co więcej, obecnie można zdobyć naprawdę rozbudowane leżaki, które zachwycają wyglądem, możliwościami i przede wszystkim wygodą użytkowania. Niektóre z nich można ustawiać na różnych odcinkach, dopasowując je do swojego ciała, żeby wypoczynek był jak najlepiej dostosowany do wymagań danej osoby. Warto rozglądać się za takimi modelami, gdzie można dostosowywać wysokość oparcia oraz części pod nogami. W ten sposób leżak ogrodowy może jednocześnie służyć jako miejsce do opalania na słońcu oraz do czytania książek, czy po prostu – do siedzenia. Dlatego wybierając odpowiedni model, zawsze warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej będzie zaopatrzyć się w uniwersalny i elegancki zestaw, który posłuży przez wiele lat.

Osłona przed słońcem będzie niezwykle istotna

Zapowiedzi meteorologów mówią jasno, że ten rok będzie bardzo ciepły, a w niektórych momentach nawet upalny, do czego Polacy z roku na rok coraz bardziej się przyzwyczajają. Dlatego może się zdarzyć, że jeśli ktoś nie zapewni sobie odpowiedniej osłony przed słońcem na ogrodzie, to w najcieplejsze dni będzie musiał się skryć w domu, a to byłaby ogromna strata, ponieważ na zewnątrz w cieniu najprawdopodobniej i tak będzie chłodniej niż w domach, które również mogą się niesamowicie nagrzewać podczas upałów. Dlatego warto już teraz zastanowić się nad zadaszoną altaną czy pergolą na tarasie. Obydwa rozwiązania są dość drogie w wykonaniu, ale mają nieocenione walory i służą przez wiele lat. Nowoczesne pergole mogą działać automatycznie i zasuwać się, dostosowując się do warunków pogodowych. Wygoda jest niesamowita, ale im bardziej zaawansowana konstrukcja, to znacząco zmienia się cena, która szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko drożeje, może być sporym utrudnieniem. Jeżeli ktoś w tym roku nie zdąży lub po prostu nie wydoli finansowo, to może zaopatrzyć się w parasol ogrodowy, który również dobrze spełni funkcję osłony przed słońcem.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje