czwartek, 27 maja 2021 13:50

Ogrodzenia drewniane – przegląd popularnych rodzajów płotów

Autor Artykuł sponsorowany
Ogrodzenia drewniane – przegląd popularnych rodzajów płotów

Zastanawiasz się nad montażem płotu na swojej posesji i nie wiesz, na co się zdecydować? Chętnie wybieranymi produktami są ogrodzenia drewniane, które nadają naturalny klimat wokół domu, a także gwarantują prywatność domownikom. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płotów z drewna, które różnią się budową oraz wyglądem. Sprawdź najpopularniejsze typy tych ogrodzeń i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Na jakie ogrodzenia drewniane warto zwrócić uwagę?

Drewno to materiał ogólnodostępny, a także ponadczasowy. Dlatego też do tej pory powstało wiele odmian płotów różniących się od siebie wielkością, kształtem, budową czy grubością. Duży wybór umożliwia dobranie idealnego ogrodzenia, które doskonale wpasuje się w posesję i zachwyci nie tylko każdego domownika, ale i odwiedzających.

Płoty boazeryjne

Płoty boazeryjne to nic innego jak połączone ze sobą panele drewniane. Są one wiązane najczęściej za pomocą nierdzewnych wkrętów, dzięki czemu na płocie nie powstaną żadne ślady rdzy. Ogrodzenia te są bardzo masywne, a ich budowa zapewnia pełną szczelność, co przekłada się skuteczne tłumienie hałasu dobiegającego z ulicy oraz zanieczyszczeń takich jak np. spaliny. Jest to rozwiązanie dla każdego, komu zależy na kompletnym odgrodzeniu się od spojrzeń sąsiadów i przechodniów. Płoty boazeryjne wyróżniają się również nowoczesnym i eleganckim wyglądem, który podkreśli każdą posesję.

Płoty lamelowe

Płot lamelowy to lekka i estetyczna konstrukcja drewniana, która doskonale wpasuje się nie tylko na ogrodzie, ale również na tarasie czy balkonie. Jest to ogrodzenie, które w pełni wypełnione jest listewkami. Podobnie jak ogrodzenia boazeryjne, lamelowe płoty gwarantują całkowite odgrodzenie się od otoczenia oraz ochronę przed wiatrem, kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami. Naturalny wygląd, szczelność budowy, prostota montażu i łatwość w malowaniu to zalety, dla których warto postawić na tego typu ogrodzenie.

Płoty ryflowane

Płoty ryflowane to znacznie trwalsza, masywniejsza i stabilniejsza alternatywa dla płotów boazeryjnych i lamelowych. Konstrukcja ogrodzenia bazuje na grubej, kilkucentymetrowej ramie. Ogrodzenia charakteryzują się wyciętymi podłużnymi rowkami w deskach, co przekłada się na nowoczesny wygląd płotu.

Płoty sztachetowe

Płoty sztachetowe są popularną opcją zwłaszcza na działkach i balkonach. W przeciwieństwie do większości ogrodzeń nie gwarantują one dużej prywatności – posiadają szczeliny między słupkami. Są one jednak stosunkowo lekkie i łatwe w montażu.

Płoty ekranowe

Jest to rodzaj wysokich i całkowicie zabudowanych ogrodzeń. Wykorzystywane są one najczęściej jako ścianka działkowa pomiędzy blisko położonymi konstrukcjami jak np. altany. Płot ekranowy z powodzeniem zastosujesz również na tarasie na osiedlu, dzięki czemu skutecznie odgrodzisz się od spojrzeń sąsiadów.

Płoty z bali

Płoty z bali należą do najcięższych i najtrwalszych ogrodzeń. Prezentują się one bardzo efektownie, nadając otoczeniu niepowtarzalny klimat. Jest to jednak rozwiązanie drogie i rzadko wybierane do zastosowań domowych. Płoty z bali najczęściej spotkać można przy pensjonatach, restauracjach czy karczmach.

Gdzie szukać drewnianych ogrodzeń?

Szukając drewnianych płotów, warto postawić wyłącznie na cenionych producentów, którzy dokładają wszelkich starań, aby ich produkty zachwycały zarówno wyglądem, jak i odpornością na różne warunki. Przykładem takich wyrobów są ogrodzenia drewniane firmy Andrewex, czyli renomowanego producenta i dostawcy wyrobów z drewna. W asortymencie sklepu znajdziesz produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na ich solidność oraz żywotność, dzięki czemu zachowują swoje walory na długi czas.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka