piątek, 16 września 2022 13:05

Olkusz. 89-latek był nieprzytomny, a czasu było mało. Wtedy wkroczyli oni

Autor Patryk Trzaska
Olkusz. 89-latek był nieprzytomny, a czasu było mało. Wtedy wkroczyli oni

W takich akcjach, liczy się każda sekunda. 89-letni dziadek mieszkańca powiatu olkuskiego przewrócił się i w wyniku doznania urazu głowy stracił przytomność. Podczas transportu do szpitala wnuk postanowił poprosić o pomoc patrolujących policjantów.

Do zdarzenia doszło w sobotę (14 września) w miejscowości Zederman (powiat olkuski). 89-latek nieszczęśliwie się przewrócił i podczas upadku doznał urazu głowy i stracił przytomność. Na pomoc ruszył wnuk, który ruszył wraz z dziadkiem do szpitala autem.

Podczas podróży młody mężczyzna zatrzymał się i poprosił o pomoc policjantów patrolujących okolicę.  Policjanci bez chwili zwłoki poinformowali o sytuacji dyżurnego, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe   i podjęli pilotaż samochodu z rannym 89-latkiem. Na miejscu jeden z policjantów wbiegł do szpitala, aby poinformować personel medyczny, drugi został przy samochodzie, aby kontrolować stan poszkodowanego. Momentalna reakcja pozwoliła na szybkie przekazanie rannego mężczyzny pod specjalistyczną opiekę  medyczną.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka