wtorek, 17 listopada 2020 13:32

Olkusz. Nowy respirator powędrował do Nowego Szpitala w Olkuszu – a to wszystko dzięki gminie

Autor Wiktoria Mitura
Olkusz. Nowy respirator powędrował do Nowego Szpitala w Olkuszu – a to wszystko dzięki gminie

Gmina Olkusz sfinansowała w całości zakup respiratora z nebulizatorem dla Nowego Szpitala w Olkuszu. Jest to sprzęt, który znacznie poprawi skuteczność olkuskiej placówki w leczeniu chorych na koronawirusa oraz inne schorzenia.

Respirator został już przekazany do szpitala, a jego kadra została przeszkolona z obsługi.

- Zagrożenie koronawirusem nie maleje. Codziennie słyszymy o nowych przypadkach zachorowań oraz – niestety – śmierci, spowodowanych tą chorobą. Przekazany szpitalowi respirator jest darem wszystkich mieszkańców naszej gminy. Życzyłbym sobie, żeby nigdy nie był potrzebny, jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie będzie wykorzystywany często. Mam gorącą nadzieję, że ta darowizna pomoże w ratowaniu zdrowia i życia – komentuje Roman Piaśnik.

Dostarczony do Nowego Szpitala respirator to MAQUET SERVO-I. Zakup tego modelu został uzgodniony z przedstawicielami Nowego Szpitala, którzy najlepiej znają potrzeby pracujących w nim lekarzy. Respirator przeznaczony do wentylacji pacjentów z niewydolnością oddechową bez ograniczeń wiekowych do zastosowania na oddziałach intensywnej terapii jak i przy transporcie z bateriami podtrzymującymi zasilanie elektryczne i butlami gazowymi. Aparat w wersji uniwersalnej przeznaczony jest dla wszystkich grup pacjentów (noworodków, dzieci i dorosłych).

- Bardzo dziękujemy Miastu i Gminie Olkusz, a szczególnie Panu Burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi, za zakup nowego respiratora. To bardzo potrzebny sprzęt w leczeniu pacjentów z niewydolnością oddechową, która często występuje u pacjentów chorujących na COVID-19. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą pomoc, jaką otrzymujemy w tym czasie. Chciałbym zapewnić, że w szpitalu robimy co w naszej mocy, aby pomagać wszystkim pacjentom. – mówi dr Norbert Kubański, prezes Nowego Szpitala w Olkuszu.

info i foto: UMiG Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje