wtorek, 6 kwietnia 2021 13:18

Olkusz. Przestroga dla oszustów. Policjanci zatrzymali samochód z cofniętym licznikiem

Autor Norbert Kwiatkowski
Olkusz. Przestroga dla oszustów. Policjanci zatrzymali samochód z cofniętym licznikiem

Funkcjonariusze olkuskiej Policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Podczas prowadzenia standardowych czynności, okazało się, że licznik pojazdu został cofnięty o ponad 9 tys. km. W myśl znowelizowanego na początku 2020 roku prawa, jest to kwalifikowane jako przestępstwo, za które grozi do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 4 kwietnia br. na ulicy Budowlanej w Olkuszu. Mundurowi skontrolowali pojazd marki BMW, który miał niesprawne oświetlenie. Funkcjonariusze sprawdzili także aktualny stan drogomierza w aucie - wynosił 337.385 km, po czym zweryfikowali te dane w systemie informatycznym (Centralna Ewidencja Pojazdów). Okazało się, że stan jego licznika podczas ostatniego badania technicznego wynosił w lutym 347.003 km.

Mężczyzna  nie potrafił wyjaśnić, dlaczego obecny stan licznika jest niższy niż w lutym br. 36-letni mężczyzna za brak świateł w pojeździe został pouczony. Natomiast wobec podejrzenia popełnienia przestępstwa z  art. 306a § 1Kodeksu Karnego.

Sprawą zajmą  się Policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, którzy wyjaśnią, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Info: małopolska.policja.gov.pl

Foto: zdjęcie poglądowe

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje