czwartek, 21 lipca 2022 10:14

"Opiekował się" półtorarocznym dzieckiem mając 3 promile

Autor Patryk Trzaska
"Opiekował się" półtorarocznym dzieckiem mając 3 promile

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Wolbromia (powiat olkuski), który w środku nocy postanowił wybrać się na spacer ze swoja półtoraroczną córką, mając 3 promile alkoholu w organizmie. Policję wezwali świadkowie, którzy zwrócili uwagę na dziwne zachowanie 29-latka.

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał ojciec, który „opiekował” się półtorarocznym dzieckiem w minioną niedzielę (17 lipca) około godziny 23:00. Wolbromską policję wezwali mieszkańcy osiedla Łokietka, którzy zauważyli 29-latka, który chwiejnym krokiem spacerował z wózkiem dziecięcym. Mężczyzna miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi.

Policjanci szybko udali się pod wskazany adres. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 29-latek miał w wydychanym powietrzu blisko 3 promile alkoholu.

Na miejsce policjanci wezwali matkę dziecka. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić policjantom,  dlaczego mąż w takim stanie i o tej porze wyszedł z dzieckiem na spacer. Matka dziecka była trzeźwa i zaopiekowała się córką.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego. Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu będą wyjaśniać, czy nietrzeźwy ojciec swoim zachowaniem naraził małoletniego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

inf. Małopolska Policja

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje