piątek, 24 czerwca 2022 12:01

Organizacja ślubu krok po kroku, czyli jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów par ślubnych

Autor Artykuł sponsorowany
Organizacja ślubu krok po kroku, czyli jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów par ślubnych

Ślub zaczynamy od powiedzenia ,,TAK’’, a jego organizowanie pytaniem ,,od czego zacząć?’’, tak aby wszystko wyszło idealnie. Przygotowanie ceremonii ślubnej składa się z wielu ważniejszych i mniej ważnych czynników. Końcowo wszystko wydaje się być istotne. Dla tych, którzy nie wiedzą od czego zacząć, mamy kilka sposobów i dobrych rad na to, jak sobie poradzić i czego unikać przy organizacji ceremonii ślubnej.

Zacznijmy od samego początku.

1. Powiadomcie swoich najbliższych – to oni będą dla was największym wsparciem przez cały czas przygotowań oraz w tym ważnym dniu.

2. Ustalcie swój budżet na organizację – ten krok będzie miał wpływ na wszystkie następne kroki. Pokaże wam jakie macie możliwości związane z wielkością waszego przyjęcia i pozwoli uniknąć błędów, jakimi są np.: zbyt duża ilość zaproszonych gości do zbyt małej sali weselnej.

3. Ustalcie datę ślubu – pamiętajcie, że to, o  jakiej porze roku oraz dniu tygodnia wyprawiacie wesele ma wpływ na cenę. Powinna być ona zaplanowana z wyprzedzeniem, na minimum rok. Dzięki temu na spokojnie zdążycie z całą organizacją ceremonii.

4. Analiza swoich priorytetów – warto zastanowić się, co jest dla was najważniejsze i czego nie może zabraknąć tego dnia. W jakim stylu chcecie stworzyć swoje wesele, tak aby było ładnie, spójnie i komfortowo.

5. Przygotujcie wstępną listę gości – bez najbliższych nie byłoby dobrej imprezy. Dlatego tak ważne jest zaproszenie tych, z którymi czujecie się najlepiej i są dla was najważniejsi.

6. Wybierzcie miejsce waszego wesela – ceremonia kościelna, USC czy plener? Sala weselna, czy namiot w ogrodzie? Poprawiny, czy bez poprawin? To częste dylematy, z którymi możecie się spotkać, jednakże odpowiedź na nie jest bardzo ważna, ponieważ generuje inne koszty i inne potrzeby.

7. Zacznijcie poszukiwania za usługowcami – fotografowie, kamerzyści oraz zespoły/DJ. Najlepiej zacząć poszukiwania od razu, aby mieć zdjęcia i końcowy film, której pasują do waszej wizji. I oczywiście muzykę, do której każdy będzie się dobrze bawił.

8. Korzystajcie z aplikacji, stron – dużym ułatwieniem jest sporządzenie listy ,,To do List’’, w której krok po kroku można rozpisywać każdy etap realizacji. Pomocną dłonią będzie Internet oraz aplikacje, które zostały specjalnie stworzone do pomocy w organizacji ceremonii ślubnych. Będziecie mieli wszystko w jednym miejscu i dzięki temu nie zapomnicie o żadnym z istotnych aspektów organizacji.

6-10 miesięcy przed

1. Wybierzcie świadków – przed Wami czas częstych wyborów, dlatego istotne jest to, żeby mieć przy sobie bliskie osoby, które będą nas w tym wspierać.

2. Rozpoczęcie poszukiwania sukni ślubnej i dodatków – to ten jeden z przyjemniejszych momentów, kiedy możemy w 100% skupić się na sobie i wybrać swoją wymarzoną kreację oraz dodatki.

3. Firma dekoratorska – wystrój sali, pojazdu ślubnego, bukiet dla Panny Młodej i dodatkowy kwiat dla Pana Młodego. Te firmy będą wiedziały jak stworzyć spójny wygląd, który zrobi efekt wow na Was i Waszych gościach.

4. Fryzjer i kosmetyczka – dzięki dobrze dobranej fryzurze oraz permanentnemu makijażowi będziemy się zjawiskowo prezentować przez cały dzień. Efekt końcowy ujrzysz tuż przed weselem, dlatego warto wcześniej przemyśleć, w jakim stylu będziesz czuła się najlepiej.

5. Rozpoczęcie poszukiwania garnituru i dodatków – Pan młody również musi się dobrze prezentować tego dnia. Czym szybciej zaczniecie poszukiwania, tym w późniejszym czasie będziecie spokojniejsi.

6. Zamówcie zaproszenia ślubne – zawsze możecie spróbować stworzyć swój projekt lub wybrać drukarnię, w której zaprojektują waszą wizję. Zarówno projektem zaproszeń, jak i wydrukiem zajmuje się drukarnia Gutenberg.

2-5 miesięcy przed

1. Trasa objazdowa z zaproszeniami dla gości – to również ważny element, który warto wcześniej zaplanować. Stwórzcie plan spotkań tak, aby było ’’po drodze’’.

2. Nauka pierwszego tańca – niezależnie od tego, czy jesteście świetnymi tancerzami czy nie, zawsze warto podszlifować kilka kroków tanecznych. Dzięki czemu, z większą łatwością i przyjemnością zaprezentujecie się przed waszymi gośćmi.

3. Zaplanujcie podróż poślubną – to wasz wspólny czas na celebrowanie małżeństwa i spełnienia wspólnego pragnienia o wymarzonej podróży.

4. Stwórzcie listę atrakcji ślubnych – wszystkim znane są tradycyjne zabawy weselne. Jednakże zawsze można przełamać schemat i pomyśleć o atrakcji, której goście jeszcze nie znali.

5. Kupcie obrączki – wybór obrączek jest bardzo osobisty, dlatego najlepiej wybrać je razem.

6. Wybierzcie pojazd ślubny – klasyka, czy nowoczesność? To zależy do tego w jakim stylu będziecie organizować ślub. Na szczęście, dzięki wypożyczalniom wybór jest ogromny.

Ostatni miesiąc planowania

1. Rozchodźcie buty – nie ma nic gorszego niż obcierające buty, także warto zacząć już teraz.

2. Przygotujcie plan dnia ślubu – plan działania pomoże wam w organizacji ceremonii, tak aby wszystko poszło zgodnie z planem.

3. Pomyślcie o prezentach dla gości i rodziców – ten mały akcent jakim są prezenty, będzie przypominał waszym bliskim, o waszym dniu.

4. Zamówcie papeterię ślubną – po potwierdzeniu listy gości czas na: winietki, plan stołów, numery stołów, zawieszki na wódkę, tablice powitalne i księgę gości, czyli niezbędnik na każdym ślubie. Kompleksowe zamówienie złożycie w drukarni Gutenberg.

5. Potwierdźcie wszystkie usługi u usługodawców – ostatni sygnał – działamy !

Ostatni dzień planowania

1. Pozwólcie sobie znaleźć czas na relaks - jeżeli nawet macie poczucie, że powinniście działać dalej przy organizacji ceremonii, pamiętajcie że odpoczynek jest równie ważny. Nic tak dobrze nie wpływa na człowieka jak regeneracja. Zbierzcie siły, zróbcie coś miłego dla siebie, bo jutro czeka was wielki dzień : ).

Czego nie robić planując uroczystość ślubną?

Brak kolejności

Należy o niej pamiętać w planowaniu swojej ceremonii. To pozwoli uniknąć popełniania niepotrzebnych błędów.

Asertywność popłaca, jednak często o niej zapominamy

A szczególnie jeżeli myślimy o swoim ślubie. Często ulegamy presji otoczenia lub naszych bliskich i organizujemy nasz dzień, dostosowując się pod innych.

Chcemy jak najwięcej

A czasami co za dużo to niezdrowo. Przemyślmy jaki mamy budżet i jak go odpowiednio wykorzystać, aby było spójnie i komfortowo.

Brak planu b

Dla tych, którzy organizują swoją ceremonię lub wesele w plenerze. Niestety pogoda płata figle i mogłaby nas nieprzyjemnie zaskoczyć. Wybierzcie miejsce, które będzie mogło zaradzić w takiej sytuacji. Musicie się przygotować na wszystkie niedogodności.

Przypadkowe rozmieszczenie swoich gości

Najważniejsze, aby każdy czuł się komfortowo i miał przy swoim stole gości, których zna. Jest to bardzo ważne, aby stworzyć przyjazną atmosferę. Pamiętajcie również o planach stołów i winietkach, dzięki którym goście sprawie odnajdą swoje miejsca. Unikniecie dzięki temu niepotrzebnego chaosu.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje