wtorek, 25 stycznia 2022 15:36

W ten weekend widowiskowe zawody w Białce Tatrzańskiej. Startuje OSCYP 2022!

Autor Joanna Obajtek
W ten weekend widowiskowe zawody w Białce Tatrzańskiej. Startuje OSCYP 2022!

Snowboard, snowpark, tor przeszkód i zawody utalentowanych ,,skoczków”. To wszystko tylko na OSCYP 2022! Już w najbliższy weekend jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń tej zimy.

29 stycznia 2022 roku to oficjalna data rozpoczęcia kolejnej edycji Oscyp Snowboard Contest. Na śniegu zagoszczą polskie sławy - Piotr Janosz i Mateusz Zielonka. Pierwszy z nich jest wielokrotnym zdobywcą OSCYP-owego podium. Drugi, przeszedł do historii jako zwycięzca pierwszej tatrzańskiej edycji OSCYPa. Poznaliśmy go już wcześniej jako uczestnika programu Master Chef, a obecnie szefa wrocławskiej restauracji „Surfer” oraz... profesjonalnego freefreestyle’owego snowboardzistę. Tego występu nie możemy przegapić.

snowboardzista
Snowboardzista na zawodach/fot: zdjęcie organizatora

OSCYP 2022 odbędzie się jak co roku w Białce Tatrzańskiej na stoku Kotelnica. Już o 11 snowboardziści z całej Polski dadzą pokaz swoich umiejętności. Czeka na nich tor przeszkód wykonany przez ekipę Park Pirates. Wykonawcy postawili w tym roku na trzy główne przeszkody: skocznię z dziesięciometrową półką  między wybiciem, a lądowaniem; railu z elementami wallride’a, czyli tak zwanym „jibbowym domkiem” oraz klasycznym łamanym railu. Poza wcześniej zapowiedzianymi snowboardzistami na śniegu zagoszczą również stalibywalcy -Michał Ligocki, Tomek Wolak oraz Marek Rauba.

Oscyp Snowboard Contest w tym roku czeka duża zmiana. Wszystko za sprawą pierwszego w historii OSCYP-ka dedykowanego najmłodszym snowboardzistom. W zawodach wezmą udział dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Ich rywalizacja, inaczej Junior Snowpark wystartuje w niedzielę o 11:30. Czekają na nie  konkurencje w mini snowparku oraz slalomie. Z kolei dla  najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali Burton Riglet Park, czyli... miejsce do stawiania pierwszych kroków na desce. Powołanie OSCYP-ka wyjaśnia założyciel zawodów, Rafał Wielgus: – Dobrze wiemy jak bardzo oglądanie na żywo snowboardingu potrafi inspirować do jazdy, dlatego od dawna myśleliśmy o stworzeniu dodatkowego konkursu dla młodych amatorów, którzy dzień wcześniej oglądali OSCYPa z pozycji publiczności.

snowboardzista
Snowboardzista na torze przeszkód/fot: zdjęcie organizatora

Organizatorzy OSCYP-ka zaplanowali szereg aktywności, podczas których dzieci będą mogły się wykazać umiejętnościami. Pierwszą z nich jest Burton Riglet Park - snowboardowa szkółka dla dzieci do 6 lat. Pierwsze zetknięcie z deską, proste przeszkody i profesjonalni instruktorzy. Do tego zapewniony sprzęt, a na koniec medal.

Druga aktywność to Mini Slalom, czyli zjazd na snowboardzie z niewielkiego toru. W tej dyscyplinie zasada są nieco inne. Po pierwsze zwycięża ten, kto zjedzie najszybciej. Po drugie obowiązuje podział na płeć oraz zapisy.

Ostatnia dyscyplina to Junior SnowPark przeznaczony dla bardziej zaawansowanych snowboardzistów. Przeszkody zostały przygotowane na wzór tych z OSCYPa. Oprócz tego najmłodsi podszkolą swoje umiejętności pod czujnym okiem profesjonalistów z teamu Burton Snowboards. Z kolei już o13 zobaczymy bandę trzech górskich urwisów znanych jako ,,The Riots”. To tegoroczni autorzy konkursu na najlepszy trik. Na zwycięzcę czeka aż 500 złotych. Rozdanie nagród odbędzie się o godzinie 14.

OSCYPek to nie tylko zawody, ale i czas spędzony w rodzinnym gronie. Rodzice również mogą liczyć na atrakcje.

XIII edycję OSCYP 2022 możemy śledzić na oficjalnych kanałach zawodów -Facebooku oraz Instagramie.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje