czwartek, 19 sierpnia 2021 12:36

Oświęcim. 6-latek potrącony przez motocykl. "Wstał i uciekł"

Autor Aleksandra Tokarz
Oświęcim. 6-latek potrącony przez motocykl. "Wstał i uciekł"

Do niecodziennej sytuacji doszło na ulicach Oświęcimia. 6-letni chłopiec został tam potrącony przez motocykl, a zaraz po tym zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku. Niezwykłą spostrzegawczością wykazała się pasażerka motocykla. Dodatkowo, dzięki szybkiej interwencji policjanta, chłopiec w porę trafił do szpitala.

W środę, 18 sierpnia, tuż po godzinie 18 do dzielnicowego, który wychodził z jednego z bloków przy ulicy Powstańców Warszawy podbiegł 46-letni mężczyzna. - Przekazał, że chwilę wcześniej, kiedy jechał ulicą, w bok jego motocykla uderzył kilkuletni chłopczyk. Wybiegł on zza zaparkowanych przy ulicy pojazdów. Następnie po upadku na jezdnię chłopczyk wstał i uciekł. Jak wynikało z relacji pasażerki motocyklisty chłopczyk pobiegł do jednego z bloków - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa KPP w Oświęcimiu.

Mundurowy natychmiast udał się pod klatkę wskazanego bloku, gdzie zauważył ślady krwi. W tym samym czasie podbiegł tam mężczyzna, który szukał swojego 6 - letniego synka, który chwilę wcześniej uciekł z placu zabaw. Szybko okazało się, że chodzi o tego samego chłopca. Dzielnicowy i ojciec pobiegli do mieszkania, w którym zastali rannego 6-latka. - Matka opatrywała mu już twarz. Policjant na miejsce wezwał Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy medyczni po wstępnych badaniach stwierdzili u chłopca uraz twarzy. Małoletni trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji - dodaje asp. sztab. Jurecka.

Policjanci apelują do rodziców, zwłaszcza tych, których pociechy są jeszcze małe, o wyjątkową uwagę i zapewnienie prawidłowej opieki. Przypominają również, iż tylko dziecko, które ukończyło 7 lat, może samodzielnie poruszać się po drodze.

fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje