wtorek, 9 października 2018 07:12

Oświęcim: dealer narkotykowy trafił do aresztu. Postawiono mu ponad 70 zarzutów

Autor Aleksandra Bieniek
Oświęcim: dealer narkotykowy trafił do aresztu. Postawiono mu ponad 70 zarzutów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, zatrzymali 34–letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o ponad 70 przestępstw narkotykowych. Podczas przeszukania mieszkania przestępcy funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę o szacowanej wartości 35 tysięcy złotych, a także gotówkę pochodzącą z handlu środkami odurzającymi.

Kilkanaście tygodni temu w trakcie prowadzonych czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, policjanci wpadli na trop 34–letniego mieszkańca Oświęcimia, który trudnił się rozprowadzaniem narkotyków. Pracując nad sprawą funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna korzysta z dwóch mieszkań. W jednym był zameldowany, a drugie wynajmował.

Policjanci wykorzystując moment zaskoczenia, zatrzymali podejrzanego, gdy zjawił się pod wynajmowanym mieszkaniem. Przeszukanie tego lokalu potwierdziło wcześniejsze ustalenia operacyjne. Funkcjonariusze odnaleźli w nim 130 gram marihuany oraz ponad kilogram amfetaminy w szczelnym opakowaniu, wyglądem przypominającym krąg sera żółtego. Łącznie wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na 34 tysiące złotych. Ponadto zabezpieczono dwie wagi elektroniczne, przy pomocy, których, dealer porcjował narkotyki oraz pochodzącą z przestępczego procederu gotówkę w kwocie 5 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali również dowody na podstawie, których postawili podejrzanemu ponad 70 zarzutów, w tym posiadania dużej ilości narkotyków oraz udzielania środków odurzających innym osobom. Dodatkowo na poczet przyszłej kary, funkcjonariusze zabezpieczyli także jego, wart kilkanaście tysięcy złotych, samochód.

Na wniosek Prokuratury podejrzany został doprowadzony do Sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego, do którego trafił jeszcze tego samego dnia.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, ale w tym przypadku, podejrzany odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei za przestępstwo rozprowadzania narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka