czwartek, 21 stycznia 2021 14:55

Oświęcim. Harmonogram wywozu odpadów w aplikacji mobilnej? Radny złożył wniosek

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcim. Harmonogram wywozu odpadów w aplikacji mobilnej? Radny złożył wniosek

Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim złożył wniosek do prezydenta o wdrożeniu aplikacji mobilnej, która miałaby obsługiwać harmonogramy wywozu odpadów. Miasto będzie bardziej „smart”?

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada smartfony. Dlatego też, dużym ułatwieniem byłoby uruchomienie w mieście aplikacji mobilnej, która przypominałaby o terminie wywozu odpadów. To łatwy, a zarazem bardzo komfortowy sposób na informowanie mieszkańców o tym jakie i kiedy śmieci będą odbierane spod ich domu.

Radny Jakub Przewoźnik właśnie w tej sprawie skierował pismo do prezydenta Oświęcimia.

“Szanowny Panie Prezydencie, stosując się do zapisów Statutu Miasta Oświęcim, rozdział IV, §50 składam wniosek w sprawie wdrożenia w Oświęcimiu aplikacji mobilnej obsługującej harmonogramy wywozu odpadów. W związku ze stale rosnącą liczbą użytkowników smartfonów zwracam się do Pana Prezydenta z wnioskiem o rozważenie możliwości wprowadzenia aplikacji mobilnej (np. KiedySmieci, czy KiedyWywoz), która przypomina mieszkańcom kiedy i jaki rodzaj śmieci należy wystawić przed posesję. Korzystając z takiej aplikacji mieszkaniec zawsze będzie mógł znaleźć w łatwy sposób aktualny harmonogram wywozu odpadów, a aplikacja sama przypomni wcześniej o konieczności wystawienia odpowiedniego kosza. Głównym celem takich aplikacji jest umożliwienie mieszkańcom sprawdzania w sposób komfortowy i prosty harmonogramów wywozu odpadów i miejsc odbiorów odpadów w zależności od lokalizacji telefonu. Może warto, aby Oświęcim w zdecydowanie szybszym tempie stawał się „smart”? Z wyrazami szacunku”.

Czy prezydent optymistycznie podejdzie do sprawy?

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje