poniedziałek, 11 lipca 2022 09:26

Oświęcim. Kierował pod wpływem środków odurzających. Trzy osoby ranne

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Kierował pod wpływem środków odurzających. Trzy osoby ranne

Do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w nocy z soboty na niedzielę około godzinie 22.40 w Osieku na skrzyżowaniu Plac Tarniówka.

Według ustaleń policji, 27 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego kierując samochodem marki Pugeot skręcając w lewo w ulicę Główną nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka kierowcy samochodu marki Audi w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Tuż po zderzeniu mieszkaniec gminy Kęty, który kierował audi zbiegł z miejsca zdarzenia. Z kolei badanie stanu trzeźwości kierowcy peugeota nie wykazało alkoholu lecz tester narkotykowy w ślinie mężczyzny wykazał środki odurzające z grupy metaamfetamin. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Do szpitala na leczenie Pogotowie Ratunkowe przewiozło troje pasażerów peugeota tj. dwie kobiety i mężczyznę.

Aktualnie funkcjonariusze  ustalają miejsce pobytu kierowcy audi oraz przyczynę jego ucieczki z miejsca zdarzenia. W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Na ogromne podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują świadkowie. Natychmiast powiadomili służby ratunkowe, a następnie zaczęli udzielać pierwszej pomocy uczestnikom wypadku drogowego.

Źródło oraz foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje