piątek, 11 grudnia 2020 12:21

Oświęcim. Napadli na starszego mężczyznę! Grozili mu bronią

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcim. Napadli na starszego mężczyznę! Grozili mu bronią

Dwóch mężczyzn napadło na 62-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego w jego własnym mieszkaniu. Sprawcy wtargnęli do jego domu i grozili mężczyźnie bronią.

Wczoraj przed godziną 18 doszło do napadu na 62-letniego mężczyznę. Dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania i groziło przedmiotem przypominającym broń. 62-lat zaczął krzyczeć, dzięki czemu usłyszeli go sąsiedzi, którzy przybiegli na pomoc. Wtedy też sprawcy uciekli.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawców usiłowania rozboju. W trakcie prowadzonych czynności natrafili na ślad wskazujący, że z napadem mają związek dwaj mieszkańcy powiatu oświęcimskiego w wieku 19 i 26 –lat. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania.

Podczas przeszukania posesji młodszego z podejrzanych funkcjonariusze odnaleźli atrapę pistoletu, którym sprawcy się posłużyli, aby zastraszyć pokrzywdzonego, a także zabezpieczyli 80 tabletek ecstasy. Obaj sprawcy trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje