czwartek, 8 lipca 2021 09:48

Oświęcim. Nie zaszczepiłeś się? Punkt szczepień powszechnych będzie czynny tylko do...

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Nie zaszczepiłeś się? Punkt szczepień powszechnych będzie czynny tylko do...

Do 5 sierpnia br. będzie można jeszcze się zaszczepić w  punkcie szczepień powszechnych, który znajduje się w hali lodowej w Oświęcimiu. Na wygaszenie działalności Oświęcimskiego Punktu Szczepień wyraził zgodę Wojewoda Małopolski.

Od 6 sierpnia szczepienia pacjentów drugimi dawkami będą wykonywane w przychodniach Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego. Zamknięcie punktu związane jest z koniecznością przywrócenia hali lodowej właściwej funkcji, a także zmniejszającą się liczbą pacjentów rejestrujących się na szczepienia.

Na mapie punktów szczepień w Oświęcimiu obok hali lodowej są jeszcze cztery miejskie przychodnie zdrowia i Multimed oraz szpital powiatowy i Atma Rescuers w dawnym budynku dworca PKS. Ostatnio dołączyły do nich dwie apteki. Preparat chroniący przed COVID-19 można przyjąć w aptece Dr. Max przy ul. Powstańców Śląskich i aptece Zdrowit przy ul. Śniadeckiego.

Do tej pory  jedną dawką zaszczepiło się 19 427 oświęcimian. Liczba w pełni zaszczepionych sięga 14 542. W pełni zaszczepionych jest 38,7 proc. mieszkańców.

Władze miasta wciąż zachęcają do rejestracji na szczepienia. Można to zrobić przez: infolinię 989, stronę internetową, SMS o treści SZCZEPIEMYSIE na nr 880 333 333, aplikację IKP.

Źródło oraz foto: Miasto Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje