piątek, 8 lipca 2022 13:18

Oświęcim. Przyszli zrobić zakupy, sprzedawca leżał na ziemi

Autor Patryk Trzaska
Oświęcim. Przyszli zrobić zakupy, sprzedawca leżał na ziemi

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w jednym z oświęcimskich sklepów spożywczych. Klienci sklepu, którzy chcieli zrobić zakupy wezwali pomoc do sprzedawcy, który źle się poczuł i stracił przytomność. Mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala.

W sobotę (2.07.) o godzinie 13.30, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od klientów jednego z oświęcimskich sklepów spożywczych o sprzedawcy, który musiał źle się poczuć, upaść i stracić przytomność.

Mundurowi w kilka chwil byli na miejscu, gdzie zastali dwoje zgłaszających, którzy udzielali pierwszej pomocy sprzedawcy. Po chwili mężczyzna zaczął odzyskiwać przytomność. W wyniku upadku doznał urazu głowy. Został on przekazany pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli go na badania do szpitala. Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili rodzinę mężczyzny oraz jego pracodawcę.

Na ogromne podziękowania zasługują klienci, którzy widząc zagrożenie dla życia i zdrowia, natychmiast wezwali służby ratunkowe, a także sami zaczęli udzielać pierwszej pomocy mężczyźnie.

inf. Małopolska Policja

fot. pixabay

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje