wtorek, 2 marca 2021 11:45

Kęty: Chciał uniknąć utraty prawa jazdy, teraz grozi mu kara więzienia

Autor Julia Mistarz
Kęty: Chciał uniknąć utraty prawa jazdy, teraz grozi mu kara więzienia

Oświęcimska grupa Speed ścigała pirata drogowego, który nie zatrzymał się do kontroli.

Policjanci pilnujący bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Kęt zmierzyli prędkość samochodu, miernik prędkości wskazał 118 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania dali kierowcy sygnał do zatrzymania się.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za kierowcą, który zamiast zjechać na pobocze, znacznie przyspieszył. Chcąc zgubić policjantów jeździł bocznymi i krętymi ulicami. Pościg zakończył się na ulicy Jana Kantego w Nowej Wsi, gdzie został zatrzymany.

Okazało się, że kierowcą jest 19-letni mieszkaniec gminy Kęty. Policyjna baza danych wykazała, że posiadał prawo jazdy od ponad roku, a na jego koncie znalazło się kilka wykroczeń drogowych oraz 6 punktów karnych.

Za przekroczenie prędkości oraz ucieczkę policjanci nałożyli 17 punktów karnych. Oprócz utraty uprawnień grozi mu również kara więzienia. Pirat drogowy w kilka chwil zmienił się w przestępcę. Do tego jak udało się ustalić miejscowej policji, 19 – latek poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu ze względu na niesprawny układ wydechowy, za co kilka dni wcześniej został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Info: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje