wtorek, 15 września 2020 11:23

Oświęcimski dworzec kolejowy zwyciężył w konkursie!

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcimski dworzec kolejowy zwyciężył w konkursie!

Województwo małopolskie jest organizatorem konkursu na najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne, sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego w regionie. W konkursie wzięło udział 38 realizacji architektonicznych! W jednej kategorii zwyciężył dworzec kolejowy w Oświęcimiu!

W kategorii architektura użyteczności publicznej zwyciężył dworzec kolejowy w Oświęcimiu. Za najlepszą architekturę mieszkaniową uznano domek w Dursztynie, a najlepszą przestrzenią publiczną został Park Pamięci Wielkiej Synagogi w Oświęcimiu.

Nagroda jest przyznawana raz na dwa lata projektantom oraz inwestorom najlepszych realizacji architektonicznych w Małopolsce, w ramach trzech kategorii:

  • architektura użyteczności publicznej,
  • architektura mieszkaniowa,
  • przestrzeń publiczna.

Rozstrzygnięcia konkursu dokonuje Zarząd Województwa Małopolskiego na podstawie oceny i rekomendacji sądu konkursowego.

W tym roku przeprowadzona została 10. jubileuszowa edycja tego konkursu. Ustanowienie nagrody pozwala na aktywny udział samorządu województwa małopolskiego w promowaniu wartościowych rozwiązań architektonicznych w regionie, które w pozytywny sposób wpływają także krajobraz kulturowy Małopolski - przyznał marszałek Witold Kozłowski.

W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych 38 realizacji architektonicznych.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje