środa, 28 czerwca 2023 05:53

Na widok strażników zaczęli uciekać. Miłośnicy "Pasów" chcieli "dokopać" Wiśle

Autor Mirosław Haładyj
Na widok strażników zaczęli uciekać. Miłośnicy "Pasów" chcieli "dokopać" Wiśle

W poniedziałek (26 czerwca) po 19:00 straż miejska na krakowskim Podgórzu Duchackim złapała wandali, malujących farbą w sprayu po altanie śmietnikowej przy ul. Trybuny Ludów.

Zgłoszenie dotyczące czterech młodych osób malujących farbą w sprayu po altanie śmietnikowej przy ul. Trybuny Ludów wpłynęło do dyżurnego po 19:00.

Chwilę później na miejscu pojawił się patrol. Widok zbliżającego się radiowozu najwyraźniej nie umknął ich uwadze, bo pomimo zachowanej przez strażników ostrożności, by nie zostać zauważonym, „artyści” zaczęli uciekać. Pseudograffiti, które po sobie pozostawili, jasno wskazuje, że miłośnicy Cracovii chcieli dać wyraz swojej antypatii do Wisły.

Pościg za uciekinierami nie trwał długo. Pomocny okazał się monitoring. Obserwujący ten rejon operator dostrzegł bowiem dwoje z nich, jak kryją się w pobliżu jednego ze sklepów przy ul. Podedworze. Tym razem udało się już zastosować moment zaskoczenia i dzięki temu sprawcy zostali ujęci. Całość sprawy przekazano policji.

Warto dodać, że nienawiść między oboma krakowskimi klubami już nie raz dawała znać o sobie, w ruch szły nawet maczety. Obecnie na szczęście nie dochodzi już do takich aktów. Nadal pozostało jednak jak widać malowanie po ścianach.

fot. Fb. Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka