niedziela, 10 stycznia 2021 20:11

#OtwieraMy! Coraz więcej firm otwiera biznes wbrew rządowym zakazom

Autor Marzena Gitler
#OtwieraMy! Coraz więcej firm otwiera biznes wbrew rządowym zakazom

Pod hasztagiem #OtwieraMy na Facebooku można znaleźć posty pokazująca firmy, które podjęły decyzję o otwarciu swojego biznesu. Czy mają do tego prawo?

Podstawy do otwarcie biznesu dał firmom wyrok sądu w Opolu, który rozpartywał wniosek o ukaranie pewnego fryzjera. Prawomocy wyrok sądu, który uznał, ze nie ma podstaw prawnych do zamykania firm, a rządowe rozporządzenia nie mają podstwy ustawowej otworzył drzwi kolejnym przedsiębiorcom, którzy postanowili otworzyć swój biznes, wbrew rządowym zakazom.

Listę otwartych firm chce publikować Kancelaria Lega Artis: "Kochani, przesyłamy link do naszej strony gdzie będziemy na bieżąco aktualizować podmioty, które zostały otwarte:https://legaartis.pl/.../01/10/lista-otwartych-dzialalnosci/Zachęcamy do wysyłania nam informacji przez formularz na stronie: https://legaartis.pl/formularz.html - w celu zamieszczenia Państwa firmy. Nasza Kancelaria przyłącza się do akcji i deklaruje wsparcie dla przedsiębiorców."

Kochani, przesyłamy link do naszej strony gdzie będziemy na bieżąco aktualizować podmioty, które zostały...

Opublikowany przez Kancelaria LEGA ARTIS Niedziela, 10 stycznia 2021

Porady jak przygotować się do otwarcia firmy publikuje też Kancelaria Adwokacka Magdalena Wilk. Można tam przeczytać m.in. "Możecie próbować wytłumaczyć funkcjonariuszom, dlaczego otworzyliście i zaapelować do ich rozsądku, choć szczerze nie sądzę, żeby to cokolwiek dało. Mówicie: działalność można zamknąć tylko ustawą, inaczej jest to sprzeczne z art. 22 Konstytucji. Nie narażacie nikogo na niebezpieczeństwo, bo trzymacie się wytycznych epidemicznych. Przedstawienie analiz prawnych zostawcie na później. (...) Musicie być gotowi na kontrole codziennie! Ale - jeżeli wszyscy otworzą, to nie będą w stanie wszystkich non stop kontrolować. Po prostu, zwłaszcza sanepid, nie będą mieli kim."

#otwieraMy ! ! ! Króciutki poradnik dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się otworzyć biznesy, zamknięte...

Opublikowany przez Kancelaria Adwokacka Magdalena Wilk Niedziela, 10 stycznia 2021

zobacz też:

Otwarła się pierwsza restauracja w Polsce! Interweniowała policja
Właściciele restauracji „U Trzech Braci” w Cieszynie (woj. śląskie) pomimo zakazu postanowili ją otworzyć. O swoich działaniach poinformowali swoich klientów na facebooku. Dziś, interweniowała tam policja. Jak to się zakończyło? We wtorek właściciele knajpy poinformowali na facebooku, że “lokal zo…
Krakowska firma ma dość zamknięcia branży. Otworzy działalność?
Krakowskie centrum rozrywki Zoltar Park rozważa wznowienie działalności, pomimo decyzji rządu o zamknięciu branży. Powołuje się na precedensowy wyrok Sądu w Opolu. O co chodzi?
Początek buntu zamkniętych branż? „Musimy ratować się sami”
Centrum Rozrywki Laser Factory z Zamościa ma dość zakazów narodowej kwarantanny i wznawia działalność. – Musimy ratować się sami. Od państwa nie dostaliśmy ani złotówki – pisze właściciel. Czy za nimi pójdą inne firmy? Rząd do 17 stycznia 2021 r. przedłużył „etap odpowiedzialności”, podczas któreg…
Wieliczka. Policja na stoku w Podstolicach. Przeszkadza im światło i sprzedaż góralskich serków
Podstolice Ski to najbliższa od Krakowa stacja narciarska. Stok był otwarty do 27 grudnia, a po zamknięciu w związku z rządowym zakazem funkcjonowania został zamknięty. Naśnieżony stok przyciąga jednak setki miłośników saneczkarstwa i... wielickich policjantów.
Polska

Polska - najnowsze informacje