wtorek, 20 października 2020 17:43

Owsiak: Brońcie naszych łóżek! Nie ma zgody na oddanie ich chorym na koronawirusa

Autor Mirosław Haładyj
Owsiak: Brońcie naszych łóżek! Nie ma zgody na oddanie ich chorym na koronawirusa

Jerzy Owsiak za pośrednictwem swojego facebookowego profilu sprzeciwił się udostępnianiu łóżek zakupionych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pacjentom z koronawirusem.

Do WOŚP-u z pytaniem, czy może przekazać innemu szpitalowi w Lublinie łóżka przez nią zakupione, zgłosił się Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie. Sprzęt miał zostać przeznaczony dla pacjentów, u których wykryto koronawirusa. Okazuje się, że darowizna przekazywana przez fundację (WOŚP) szpitalom, nie ich własnością.Tym samym placówka medyczna nie mogła swobodnie dysponować darowizną.

Brońcie naszych łóżek

zaapelował za pośrednictwem swojego facebookowego profilu Jerzy Owsiak.

Kiedy wojewoda mazowiecki przekształcił 34 geriatryczne łóżka Szpitala Wolskiego w Warszawie na walkę z COVID-19 (https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/3375363132542655), to z ogromnym żalem, ale staraliśmy się zrozumieć tę wyjątkową decyzję. Myśleliśmy, że to jednorazowe zdarzenie w obliczu rosnących potrzeb walki z pandemią. Dzisiaj otrzymaliśmy prośbę ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie czy oddział ten może na potrzeby walki z COVID-19 przeznaczyć swoje łóżka do innego szpitala w Lublinie. Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie. W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce https://www.wosp.org.pl/medycyna#sectionItemHead4252. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać. Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego. Wszystkie łóżka są produkcji polskiej i można je kupić w polskich fabrykach.

Szef WOŚP-u dodał, iż obawia się, że przekazane łóżka nigdy nie wróciłyby już na swoje miejsce:

Tak jak obawiamy się, że jedyny oddział geriatryczny w Warszawie długo nie wróci do swojego pierwotnego działania tak wyjmowanie łóżek z oddziałów wyposażonych przez Orkiestrę nigdy już nie wrócą na swoje miejsce.  Przypominamy, że nasza Fundacja przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 50 milionów (https://www.wosp.org.pl/medycyna#sectionItemHead4241) i nadal jest gotowa pomagać Polakom w tej walce, ale nie powinna na dzień dzisiejszy w podstawowych zadaniach zastępować państwa.  Pilnujcie naszych łóżek!

Brońcie naszych łóżek Kiedy wojewoda mazowiecki przekształcił 34 geriatryczne łóżka Szpitala Wolskiego w Warszawie na...

Posted by Jurek Owsiak on Monday, October 19, 2020
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Facebook/ Jurek Owsiak

Polska

Polska - najnowsze informacje