środa, 3 marca 2021 10:38

Pacjenci chorzy na Covid-19 ze Słowacji trafili do gorlickiego szpitala

Autor Aleksandra Tokarz
Pacjenci chorzy na Covid-19 ze Słowacji trafili do gorlickiego szpitala

53-letnia kobieta jest pierwszą covidową pacjentką ze Słowacji, która trafiła do szpitala w Gorlicach. Kobietę przetransportowano z Preszowa we wtorek. Jest podpięta do respiratora, ale jej stan jest stabilny.

"Zgodnie z deklaracją Mateusza Morawieckiego, udzielamy pomocy naszym sąsiadom ze Słowacji. Pierwszy pacjent dotarł do szpitala w Gorlicach" - poinformował na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

- 53-latka trafiła do nas ze szpitala w Preszowie. Kobieta przechodzi badania lekarskie, jest podpięta do respiratora. Jej stan jest stabilny - powiedziała we wtorek PAP Jolanta Malinowska-Pietrachowicz, dyrektor ds. medycznych w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach.

Późnym popołudniem do placówki miał trafić kolejny pacjent - około 70-letni mężczyzna, także w stanie stabilnym.

„Precz z wyzyskiem”. Protest w gorlickim szpitalu
W szpitalu powiatowym w Gorlicach rozpoczął się protest personelu pomocniczego. Pracownicy, którzy są zatrudnieni w placówce przez firmę zewnętrzną domagają się przede wszystkim wyższych płac i lepszych warunków pracy.

Do małopolskich szpitali mają trafiać pacjenci, którzy wymagają podpięcia do respiratora. Łącznie do kraju we wtorek przyjechało czworo pacjentów. Trzy osoby będą hospitalizowane w Gorlicach, a jedna w Nowym Targu.

fot. ilustracyjne/Facebook - Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach

Gorlice - najnowsze informacje