środa, 20 stycznia 2021 11:50

Paintball - dynamiczna gra zespołowa

Autor Artykuł sponsorowany
Paintball - dynamiczna gra zespołowa

Gry zespołowe wymagają od uczestników pełnego zaangażowania, zręczności, a przede wszystkim przewidywania ruchów przeciwników. Do typowych gier, w których uczestniczą przynajmniej dwie drużyny, należy paintball – niezwykle dynamiczna gra, polegająca na eliminowaniu przeciwników przy pomocy markerów strzelających kulkami z farbą.

Zasady gry w paintball

Gra w paintball należy do dość ekstremalnych gier. Z tego powodu wyposażenie każdego zawodnika musi spełniać ściśle określone normy, co związane jest z bezpieczeństwem w trakcie gry.
Zasady gry są jasno określone: należy zlokalizować przeciwnika, wycelować marker, a następnie zwolnić spust, co powoduje wystrzelenie kulki z odpowiednim kolorem farby. Farba, dosięgając wybranego zawodnika, rozbryzguje się, tworząc widoczną plamę. Pomimo że farba jest łatwo zmywalna, odzież zawodników powinna być dostosowana do różnych okoliczności.

Ubiór i sprzęt do paintballa

Bardzo ważny w grze w paintball jest odpowiedni ubiór – ochrona ciała przed szybko lecącymi pociskami jest priorytetem, dlatego warto zastanowić się nad dwiema warstwami odzieży, dokładnie osłaniającymi każdy skrawek skóry. Buty uczestników muszą być wygodne, mocne i dobrze dopasowane, a co najważniejsze, powinny obejmować całą stopę wraz z kostką. Rękawiczki i cienka czapka to również przydatne elementy garderoby, które sprawdzą się w terenie otwartym. Obowiązkowym wyposażeniem jest maska, obejmująca całą twarz, oraz marker i magazynek z farbą, zamkniętą pod postacią kulek. Ubiór i sprzęt do paintballa zazwyczaj dostaniemy za darmo na każdym polu paintballowym w cenie biletu wstępu. Dla osób, które jednak nie chcą korzystać z wypożyczonego sprzętu rekomendujemy sklep paintballowy: https://assassins-arms.com , gdzie można zakupić zarówno ubiór jak i sprzęt paintballowy w korzystnych cenach.

Arena Mocy - największe pole paintballowe w Polsce które jest także parkiem rozwoju i rozrywki

Jednym z największych obiektów przystosowanych do gry w paintball jest Arena Mocy (obok Krakowa), gdzie zbudowano cztery poligony paintballowe, o zróżnicowanych stopniach trudności. Znajdziemy tu Arenę Hana i Świątynię Jedi ze średnim poziomem zaawansowania,
Kessel – poziom trudności jest określany jako duży, a dla prawdziwych „twardzieli” niezłą gratką będzie gra na poligonie Dandoran – mitycznej planecie, na której działają kartele przemytnicze.

Wśród innych propozycji związanej z paintballem znajdziemy pola do gry dla dzieci, strzelnicę paintballową, tory RC i wiele innych atrakcji.

Jak wygląda największe pole paintballowe w Polsce ?

Największe pole paintballowe Arena Mocy znajduje się w Sierakowie obok Krakowa. Znajduje się na ponad 3 hektarach terenu i jest podzielone na 4 poligony paintballowe po złączeniu, których w rozgrywce paintballowej może brać udział jednocześnie nawet 200 osób. Przed przyjazdem na pole paintballowe warto zapoznać się z informacjami na jego temat, zobaczyć galerie zdjęć lub obejrzeć filmy takie jak ten poniżej aby uzmysłowić sobie jak takie pole paintballowe się prezentuje oraz jak wygląda sama rozgrywka w paintball.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje