niedziela, 20 lutego 2022 18:36

"To było wielkie zaskoczenie!" Papież Franciszek przekazał ogromną sumę na jeden z małopolskich domów dziecka

Autor Mirosław Haładyj
"To było wielkie zaskoczenie!" Papież Franciszek przekazał ogromną sumę na jeden z małopolskich domów dziecka

Dom dziecka w Żmiącej k. Limanowej prowadzony przez Fundację Ruperta Mayera otrzymał od papieża Franciszka 9983 euro darowizny.

Tytuł przelewu otrzymanego przez dom dziecka w Żmiącej brzmiał „Dono del Santo Padre per l’opera diaiuto ai bambini” („Dar Ojca Świętego na dzieło pomocy dzieciom„).

– To było wielkie zaskoczenie. Przecież jest tylu potrzebujących… To też trochę moja mała wiara, bo nie wierzyłem, że możemy dostać wsparcie. A tu nagle taka wiadomość, że papież o nas pamiętał

– powiedział w rozmowie z portalem Deon Jan Mader, dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Dzieło Pomocy Dzieciom”, do których należy Żmiąca i dodał:

– Jesteśmy jeszcze przed zebraniem fundacji i dopiero będziemy się zastanawiać, jak wydać te pieniądze.Chcemy zrobić to zgodnie z wolą papieża, a jednocześnie uzyskać jak najlepsze efekty.

Za pieniądze prawdopodobnie zostanie sfinansowane wyposażenie wybudowanego niedawno budynku domu dziecka.

Pięć lat temu dzieci z Żmiącej odbyły pielgrzymkę do Watykanu. Być może gest papieża jest pokłosiem tej wizyty. Dla podopiecznych placówki spotkanie było ważnym wydarzeniem.

– To jest dla nich ważne, by mogły uwierzyć we własne siły. Takie doświadczenie, że świat stoi przed nimi otworem, że one też potrafią wiele zrobić. To z kolei mobilizuje je do pracy i nauki

– mówił Mader o owocach wizyty.

Aktualnie w małopolskiej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego Dzieło Pomocy Dzieciom w Żmiącej mieszka 12 podopiecznych.

Inf.: Deon

Limanowa - najnowsze informacje