środa, 21 września 2022 08:33

Pijana matka wiozła dzieci do przedszkola. "Tłumaczyła, że wypiła jedno piwo"

Autor Katarzyna Jamróz
Pijana matka wiozła dzieci do przedszkola. "Tłumaczyła, że wypiła jedno piwo"

Jazda na „podwójnym gazie”, a do tego przewóz dzieci do przedszkola… pijana matka została zatrzymana przez policjantów ruchu drogowego. Podczas badania alkomatem urządzenie wskazało ponad 0,7 promila.

W poniedziałek rano (20 września) po godzinie siódmej, 36-latka wsiadła do samochodu, wsadziła do fotelików swoje dzieci w wieku 5 i 6 lat i ruszyła w drogę do przedszkola.

– Kobieta przejeżdża przez Radlną i zostaje zatrzymana do kontroli przez policjantów ruchu drogowego. Sprawdzenie dokumentów, stanu trzeźwości i… zaczyna się kłopot. Urządzenie wskazuje na wyświetlaczu wynik 0,35 mgl/l, tj. ponad 0,7 promila. Kobieta zaczyna się tłumaczyć, że wypiła jedno piwo i chciała zawieźć dzieci do przedszkola. Policjanci jednak nie dają jej wiary. Trafia ona do komisariatu celem wykonania dokumentacji, a dzieci pod opiekę wskazanego członka rodziny

– informuje tarnowska policja.

Nieodpowiedzialne zachowanie kobiety skutkować będzie postępowaniem karnym za jazdę pojazdem mechanicznym oraz sprawowaniem opieki na swoimi dziećmi w stanie nietrzeźwości.

Inf. KMP Tarnów
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Małopolska - najnowsze informacje