piątek, 14 kwietnia 2023 12:31

Pijany 31-latek potrącił 17-latka. Chłopiec zmarł. Sprawca w rękach policji

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Pijany 31-latek potrącił 17-latka. Chłopiec zmarł. Sprawca w rękach policji

Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował 3 miesiące aresztu wobec 31-letniego kierowcy pojazdu m-ki Kia, który podejrzany jest o kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz śmiertelne potrącenie 17-latka w miejscowości Murzasichle. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W Poniedziałek Wielkanocny, około godz. 23:20 w miejscowości Murzasichle, w powiecie tatrzańskim doszło do potrącenia pieszego. Po zdarzeniu młody mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala. Niestety, nad ranem do policjantów dotarła wiadomość, że 17-latek zmarł. Na miejscu potrącenia pracowali śledczy oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Samochód uczestniczący w wypadku zabezpieczono do dalszych badań.

Policjanci zatrzymali również 31-latka pochodzącego z powiatu tatrzańskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem. Przed osadzeniem go w policyjnym areszcie, przebadano go alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki oraz prokurator. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów karnych, w tym jednego dotyczącego podejrzenia kierowania przez niego samochodem w stanie nietrzeźwości oraz drugiego zarzutu karnego, który dotyczył spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

13 kwietnia na wniosek Policji i Prokuratury wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Inf.: KMP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje