czwartek, 9 września 2021 20:53

Pijany, na skuterze i bez prawa jazdy

Autor Edyta Sowa
Pijany, na skuterze i bez prawa jazdy

Pijani bywają kierowcy samochodów, rowerów i skuterów. Kara za jazdę po wpływem alkoholu to 2 lata pozbawienia wolności. Kontrole policji codziennie wyłapują nieodpowiedzialnych kierowców, zagrażających sobie, ale i innym uczestnikom na drodze. Coraz częściej czujemy też współodpowiedzialność i zdarzają się także zatrzymania obywatelskie.

8 września, w środę wieczór został zatrzymany 49 -latek, mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej. Poruszał się on nietrzeźwy na skuterze, a badanie alkomatem wskazało 2.8 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

- To nieodpowiedzialne zachowanie jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego i pieszych - skomentował zajście rzecznik zakopiańskiej policji asp. sztab. Roman Wieczorek

Policja liczy też i apeluje, że czasem zwyczajne zwrócenie ocenie uwagi, żeby nie prowadzić po spożyciu alkoholu może uratować życie naszemu bliskiemu, znajomemu czy zupełnie obcej osobie, która ma taki zamiar.

- Wczoraj wieczorem najwidoczniej zabrakło takiej reakcji oraz wyobraźni 49-latkowi z Bukowiny Tatrzańskiej, który postanowił poruszać się skuterem po pijanemu - dodał funkcjonariusz.

foto. Pixabay

Podhale

Podhale - najnowsze informacje