środa, 14 października 2020 11:28

Piotr Gliński na kwarantannie! Miał kontakt z osobą zakażoną

Autor Aleksandra Tokarz
Piotr Gliński na kwarantannie! Miał kontakt z osobą zakażoną

Wicepremier Piotr Gliński został objęty kwarantanną. Miał kontakt z zakażonym koronawirusem biskupem.

W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem przebywam na kwarantannie. Czuję się dobrze. Oczekuję na przeprowadzenie testu.   Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych - dystans, dezynfekcja, maseczka! Chrońmy siebie i innych! - poinformował dziś na Twitterze Piotr Gliński.

Przyczyną, dla której minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński został objęty kwarantanną jest informacja o stwierdzeniu koronawirusa u biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Komisji Episkopatu Polski.

W piątek Gliński uczestniczył w uroczystym otwarciu edukacyjnej sesji wykładowej pt. "Kościół Św. Jana Pawła II - Niepodległość Ducha”, w której brał udział również bp. Miziński.

-Podczas sesji wicepremier przestrzegał zasad dotyczących zakrywania twarzy (z wyłączeniem oficjalnego wystąpienia) oraz zachowania dystansu społecznego. Prof. Gliński czuje się dobrze, nie ma żadnych symptomów choroby, pracuje zdalnie. Stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Test na obecność koronawirusa będzie miał przeprowadzony zgodnie ze wskazaniami GIS - poinformowało dzisiaj Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wicepremier pozostaje w izolacji, jest oddzielony także od rodziny i domowników.

fot. Facebook/Piotr Gliński

Polska

Polska - najnowsze informacje