wtorek, 6 lipca 2021 09:37

Po kontakcie z Deltą kwarantanna nawet dla zaszczepionych? Rząd zmienia zdanie

Autor Mirosław Haładyj
Po kontakcie z Deltą kwarantanna nawet dla zaszczepionych? Rząd zmienia zdanie

Rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz powiedział wczoraj (5 lipca), że, po kontakcie z wariantem Delta, każdy (nawet zaszczepiony) zostanie skierowany na obowiązkową kwarantannę.

5 lipca wieczorem na antenie Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że sanepid zapobiegawczo kieruje na kwarantannę wszystkich, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną wariantem Delta.

-Głównie dotyczy to osób, które wracają z zagranicy, bądź osób po kontakcie z osobami z zagrożonych destynacji

- powiedział i dodał:

- Nie ma w tej chwili ognisk. Te przypadki są szybko wyłapywane. Jest izolacja, kwarantanna. Często zalecane izolacja i kwarantanna 14 dni, czyli większe obostrzenia i restrykcje wobec tych osób niż w przypadku choćby wariantu brytyjskiego, z którym do tej pory mieliśmy do czynienia.

Jak ustalili dziś dziennikarze radia RMF FM, rząd wycofuje się ze zmian ws. kwarantanny dla osób, które miały kontakt z zakażonymi wariantem Delta. Rządzący doszli do wniosku, że takie rozwiązanie mogłoby zniechęcić do szczepienia.

Na obecną chwilę w kraju wśród niemal 14 milionów zaszczepionych pojawiły się jedynie trzy zakażenia którymś z nowych wariantów koronawirusa.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Polsat News, RMF FM

Polska

Polska - najnowsze informacje