piątek, 11 grudnia 2020 10:36

Pociągi między Skawiną a Suchą Beskidzką pojadą szybciej

Autor Aleksandra Tokarz
Pociągi między Skawiną a Suchą Beskidzką pojadą szybciej

Prędkość pociągów na wyremontowanym odcinku, zwanym kolejową zakopianką, pomiędzy Skawiną a Suchą Beskidzką zwiększy się. Od niedzieli składy, które będą poruszać się tą trasą, pojadą o kilka minut szybciej.

W rozmowie z PAP Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych przypomniała, że szybsza jazda pociągów będzie efektem wymiany torów, urządzeń oraz przebudowy przejazdów kolejowo-drogowych na tym odcinku.

Od niedzieli na trasie SkawinaSucha Beskidzka zwiększy się prędkość pociągów. Na niektórych odcinkach maksymalna prędkość wyniesie 100km/h.

-Po odnowionej trasie ze Skawiny do Suchej Beskidzkiej pociągi pojadą szybciej, apelujemy więc do kierowców o przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i zachowanie ostrożności podczas przekraczania torów - podkreśliła w rozmowie z PAP Dorota Szalacha.

W ramach modernizacji tego odcinka poziom bezpieczeństwa na 58 przejazdach kolejowo-drogowych został podniesiony. Wymieniona została nawierzchnia na skrzyżowaniach dróg z torami, urządzenia zabezpieczania i oświetlenie. Zamontowano także nowe oznakowanie i sygnalizatory do ostrzegania kierowców.

Na modernizację tzw. kolejowej zakopianki, w ramach projektu „Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98, 99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka Zakopane”, PKP PLK przeznaczyły przeszło 1,1 mld zł netto. W ramach tego projektu zakończyły się roboty budowlane między Skawiną a Suchą Beskidzką.

Umowa na realizację ostatniego odcinka pomiędzy Suchą Beskidzką a Chabówką została podpisana w grudniu ubiegłego roku. Zakończenie wszystkich prac planowane jest do 2023 roku.

fot. ilustracyjne/pixabay

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje