piątek, 3 czerwca 2022 20:51

Uroczystości z okazji obchodów 60-lecia jednostki Sądeckiego WOPR

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Uroczystości z okazji obchodów 60-lecia jednostki Sądeckiego WOPR

W Bartkowej-Posadowej znajduje się nowa siedziba jednostki Sądeckiego WOPR, której dzisiaj - 3 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie połączone z obchodami 60-lecia istnienia jednostki. W wydarzeniu wzięli udział marszałek Witold Kozłowski, posłowie na Sejm RP: Anna Paluch, Jan Duda i Patryk Wicher oraz samorządowcy i ratownicy WOPR, którzy pracowali i pracują w Sądeckim WOPR.

3 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby jednostki Sądeckiego WOPR połączone z obchodami 60-lecia istnienia jednostki.

– W sposób szczególny chcę się zwrócić do bohaterów tego dnia - ratowników WOPR. Nie jestem czynnym, ale także jednym z was - ratownikiem WOPR, stąd moje otwarte serce dla was. Szanowni państwo, czy może być coś piękniejszego na jubileusz 60-lecia niż tego rodzaju spotkanie i przejęcie do użytkowania tak pięknego obiektu? Główna zasługa w tym jest fundatora - firmy Wiśniowski i obecnego tu prezesa Andrzeja, ale także trzeba dziś podkreślić wsparcie jakie płynie do WOPRu od różnych firm i osób fizycznych. Samorząd województwa także ma w tym swój - skromny, ale regularny - udział w wspieraniu waszej działalności bieżącej. Współpraca jest bardzo dobra i deklaruję przy tej okazji, że w przyszłym roku zwiększymy środki dla jednostek WOPR z Małopolski

– mówił w piątek marszałek Witold Kozłowski i dodał, że bezpieczeństwo Małopolan i przyjeżdżających do regionu turystów jest priorytetem polityki terytorialnie zrównoważonego rozwoju, którą prowadzi obecny zarząd województwa.

W 2021 i 2022 roku zarząd województwa przeznaczył łącznie 800 tys. złotych dla jednostek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z terenu Małopolski.

Podczas piątkowego wydarzenia, którego Partnerem Głównym była Małopolska, zostały wręczona odznaczenia. Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski otrzymał srebrny medal na zasługi dla WOPR. Honorowymi Odznakami WOPR "za zasługi" wyróżnieni zostali także ratownicy, którzy 60 lat temu doprowadzili do powstania sądeckiej jednostki, ale także młodzież, która obecnie działa w strukturach WOPR.

Inf. i foto: UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje