wtorek, 11 lipca 2023 11:41

Podczas zabawy usłyszały dramatyczne wycie. W studzience zobaczyły zakleszczonego psa

Autor Patryk Trzaska
Podczas zabawy usłyszały dramatyczne wycie. W studzience zobaczyły zakleszczonego psa

Podczas zabawy usłyszały wycie dobiegające ze studzienki kanalizacyjnej. Gdy zajrzały do niej, zobaczyły tam... psa. Zwierzę było zakleszczone i całkowicie przestraszone. Na pomoc ruszyli strażacy z OSP Kościelec – KSRG.

Do zdarzenia doszło w sobotę (8 lipca) w miejscowości Kościelec w powiecie proszowickim. Tuz przed godziną 20:00 dzieci bawiły się na zewnątrz, gdy nagle usłyszały wycie dobiegające ze studzienki kanalizacyjnej. Gdy zajrzały do niej, zobaczyły tam... psa. Zwierzę było zakleszczone i całkowicie przestraszone. Dzieci od razu zadzwoniły do rodziców, którzy poinformowali o tym fakcie służby ratownicze.

Na miejsce przyjechali druhowie z OSP Kościelec – KSRG. Po kilku próbach dostania się do zakleszczonego zwierzaka, jeden z ratowników wyciągnął psa poprzez rurę kanałową. Poszkodowany zwierzak został przewieziony na konsultacje do miejscowego ośrodka weterynaryjnego, gdzie został na obserwacji.

Dziś kilka minut przed 20 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Kościelec (kilkadziesiąt metrów od naszej remizy),...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Kościelec - KSRG Piątek, 7 lipca 2023

Po zwierzaka zgłosiła się już jego właścicielka.

fot. OSP Kościelec – KSRG

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka