poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:14

Podejrzany o podpalenie kościoła zatrzymany. Straty przekraczają milion złotych

Autor Katarzyna Jamróz
Podejrzany o podpalenie kościoła zatrzymany. Straty przekraczają milion złotych

Funkcjonariusze zatrzymali 22-latka podejrzanego o podpalenie zabytkowego kościoła pw. Świętej Heleny w Nowym Sączu. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do pożaru drewnianego kościoła pw. Świętej Heleny w Nowym Sączu doszło w niedzielę (16 czerwca) około godziny 5:00 nad ranem. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa drewniana konstrukcja budynku wraz z wyposażeniem, w tym zabytkowy ołtarz, rzeźby i obrazy wpisane do rejestru zabytków. Wstępnie straty oszacowane zostały na kwotę przekraczającą 1 milion złotych.

Fot. PSP Nowy Sącz

Wszczęto śledztwo. 22 latek zatrzymany

Po ugaszeniu pożaru sądeccy policjanci, pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem m.in. konserwatora zabytków i biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli zapisy z monitoringu. Dzięki wnikliwej i intensywnej pracy śledczych wytypowano osobę, która mogła być odpowiedzialna za spowodowanie pożaru.

W piątek (21 czerwca) 22-letni mieszkaniec Nowego Sącza usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru zabytkowego kościoła, doprowadzając do uszkodzeń przekraczających wartość 1 miliona złotych. Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Fot. KMP Nowy Sącz/PSP Nowy Sącz


Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka