czwartek, 26 października 2023 11:55

Podjeżdżał do przystanków i zaczynał strzelać. Mężczyzna jest już w rękach policji

Autor Patryk Trzaska
Podjeżdżał do przystanków i zaczynał strzelać. Mężczyzna jest już w rękach policji

Policjanci z komisariatu w Muszynie zatrzymali wandala, który uszkodził 6 szyb w wiatach przystankowych. Mężczyzna podjeżdżał do nich, a następnie oddawał kilka strzałów. W ustaleniu tożsamości wandala pomógł nowoczesny system monitoringu, działający na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Smutne obrazki towarzyszyły w ostatnim czasie mieszkańcom Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Doszło tam bowiem do wybicia sześciu szyb w wiatach przystankowych. Urząd oszacował straty wyrządzone przez kogoś, komu ewidentnie przeszkadzało mienie publiczne na ponad 3,7 tys. złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzeniu mienia, muszyńscy policjanci podjęli czynności, by ustalić, kto dopuścił się tego czynu. Ustalenie sprawcy było jednak czasochłonne. W pracy mundurowych niezwykle pomocne okazały się nagrania z kamer nowoczesnego systemu monitoringu wizyjnego, działającego na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, dzięki któremu funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego. Jak się okazało mężczyzna podjeżdżał samochodem w pobliże przystanków i rozbijał szyby, oddając w ich kierunku strzały.

W sobotę (21 października) funkcjonariusze z Muszyny zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego. W pojeździe, którym się poruszał, policjanci znaleźli i zabezpieczyli pistolet zasilany nabojem gazowym oraz metalowe kulki.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 37-latek usłyszał od policjantów zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu do kara 5 lat więzienia.

fot. Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka