poniedziałek, 21 lutego 2022 14:30

Myślenice. Silny wiatr narobił dużych szkód. W powiecie liczone są straty

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice. Silny wiatr narobił dużych szkód. W powiecie liczone są straty

To był niezwykle pracowity okres dla strażaków z Myślenic. W dniach 17-20 lutego aż 74 razy musieli interweniować przy usuwaniu skutków silnych wiatrów, które przechodziły nad Małopolską oraz całym krajem.

Tak duża liczba zgłoszeń od mieszkańców powiatu zmusiła władze do wzmocnienia służby dyżurnej SKKP PSP w Myślenicach oraz funkcjonariuszy podziału bojowego JRG.

W tym okresie likwidowano 20 zdarzeń związanych z uszkodzonymi, zerwanymi dachami na budynkach mieszkalnych i gospodarczych; usuwano 54 razy uszkodzone i powalone drzewa na drogi, budynki, linie energetyczne i telekomunikacyjne.

Wszystkie gminy zostały dotknięte żywiołem jednak najwięcej zgłoszeń wpłynęło z terenu gminy Myślenice (27), gminy Dobczyce (13) gminy Lubień (9). Ponadto w tym okresie strażacy uczestniczyli w innych akcjach likwidując powstałe pożary (4) oraz miejscowe zagrożenia (4).

Obecnie w powiecie odbywa się liczenie strat. Właściciele poszkodowanych gospodarstw mogą zgłaszać się do Centrum Usług Społecznych o pomoc finansową wysokości 6 tysięcy złotych.

Info oraz foto: bryg. Roman Ajchler

Myślenice - najnowsze informacje