piątek, 31 grudnia 2021 07:32

Pogoda na Sylwestra. Pochmurnie i deszczowo. Ostrzeżenie dla Małopolski

Autor Aleksandra Tokarz
Pogoda na Sylwestra. Pochmurnie i deszczowo. Ostrzeżenie dla Małopolski

Pochmurny i deszczowy – tak zapowiada się ostatni dzień 2021 roku. Co ciekawe, w większości kraju będzie jednak ciepło. Najzimniej w Karpatach, gdzie termometry wskażą 1 stopień powyżej zera. Jak wynika z prognoz IMGW w południe zacznie mocno wiać.

- Za nami ciepła, a miejscami nawet bardzo ciepła noc - temperatura minimalna na żadnej stacji synoptycznej nie spadła poniżej 0°C – przekazuje z samego rana Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dziś pochmurnie z opadami deszczu, okresami na północy i południu intensywnymi. Ciepło, temperatura od 3°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu i w Karpatach porywy wiatru do 75 km/h, w Sudetach do 100 km/h – informuje IMGW.

Przejaśnienia możliwe są w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Podkarpaciu. Na sylwestra IMGW wydało ostrzeżenia o roztopach, które obejmą obszary podgórskie, Górnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia, kotlin: Jeleniogórskiej i Kłodzkiej.

Dla części Małopolski wydano również ostrzeżenie 1 stopnia o marznących opadach deszczu. - W południowych powiatach woj. małopolskiego i podkarpackiego nadal prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Uwaga, szczególnie kierowcy, może być ślisko – ostrzega IMGW.

fot. ilustracyjne/pixabay

Małopolska - najnowsze informacje