czwartek, 30 maja 2024 04:00

Policjanci zauważyli biegnącego mężczyznę. Ich uwagę przykuło to, co trzymał w ręce

Autor Katarzyna Jamróz
Policjanci zauważyli biegnącego mężczyznę. Ich uwagę przykuło to, co trzymał w ręce

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Tarnowa, który dokonał kradzieży agregatu prądotwórczego z lokalnego sklepu w Brzesku.

We wtorek (28 maja) w godzinach porannych policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni wykonywali czynności służbowe na terenie sąsiedniego powiatu brzeskiego. Około godziny 7:30, jadąc nieoznakowanym samochodem służbowym, kryminalni zauważyli biegnącego młodego mężczyznę, który trzymał w rękach agregat prądotwórczy.

19-latek zlekceważył policjantów

Mężczyzna nerwowo oglądał się za siebie, spoglądając na osoby, które wybiegły za nim z pobliskiego sklepu oferującego materiały i sprzęt budowlany. Mając uzasadnione przypuszczenie, że osoba ta dokonała kradzieży posiadanego agregatu, funkcjonariusze zatrzymali radiowóz i po wyjściu z niego wezwali biegnącego mężczyznę do zatrzymania się. Okrzyk "policja" i wydane mu polecenie zostało jednak zbagatelizowane. Mężczyzna odrzucił sprzęt i kontynuował ucieczkę. Po krótkim pościgu próbował jeszcze ukryć się za nasypem kolejowym, ale i te działania okazały się bezskuteczne. Policjanci szybko go zauważyli i zatrzymali.

19-latek w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do kradzieży agregatu, która była również powodem jego ucieczki. Mieszkaniec Tarnowa został zatrzymany, a odzyskany sprzęt mundurowi zwrócili do sklepu. Agregat nie posiadał widocznych uszkodzeń i nadawał się do dalszej sprzedaży. Policjanci ustalili, że wartość tego urządzenia wynosi 1799 złotych. Wobec 19-letniego mieszkańca Tarnowa prowadzone będą dalsze czynności.

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka