środa, 9 października 2019 07:25

Policjantka z Kęt najlepsza w Małopolsce!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Policjantka z Kęt najlepsza w Małopolsce!

Aspirant Anna Bibrzycka z Komisariatu Policji w Kętach (powiat oświęcimski) zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych.

Policjantka z Zespołu Wykroczeń Komisariatu Policji w Kętach, aspirant Anna Bibrzycka, która reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu w wojewódzkich eliminacjach do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych, zajęła pierwsze miejsce. To kolejny sukces kęckiej policjantki, gdyż w ubiegłym roku zajęła miejsce trzecie.

W czwartek, 3 października 2019, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych. W rywalizacji wzięło udział 20 funkcjonariuszy z 20 małopolskich komend miejskich i powiatowych Policji. Testy wiedzy obejmowały dwa zakresy – znajomość przepisów (w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Ustawa Prawo o ruchu drogowym) oraz rozwiązywanie kazusów z materialnego prawa wykroczeń.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że asp. Anna Bibrzycka wykazała się najlepszą wiedzą z zakresu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz w zakresie postępowania przed sądem jako oskarżyciel publiczny, w efekcie czego zwyciężyła. Drugie miejsce w konkursie zajął podkom. Krzysztof Zapała z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, natomiast trzecie miejsce zajął podkom. Szczepan Szczypuła z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Asp. Anna Bibrzycka będzie reprezentowała garnizon małopolski w finale II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2019 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w konkursie ogólnopolskim.

Oświęcim - najnowsze informacje