poniedziałek, 7 września 2020 09:20

Pomidor i jego rola w zdrowej diecie

Autor Głos 24
Pomidor i jego rola w zdrowej diecie

Jest uniwersalnym dodatkiem do wielu potraw, a możliwości włączenia go do diety są nieograniczone. Pyszne zupy, surówki i sałatki, warzywne zapiekanki oraz kanapki – oto przysmaki, które świetnie sprawdzają się w połączeniu z pomidorem. To warzywo jest nie tylko ciekawym, ale i niezwykle wartościowym dodatkiem do zdrowej diety, a jego wartość odżywcza może zaskoczyć wielu z nas.

Z jakich względów pomidor powinien możliwie jak najczęściej pojawiać się na szych talerzach? W jaki sposób zdrowa dieta z takim dodatkiem może wspierać nas w walce o utrzymanie dobrej formy?

Pomidor to wspaniałe warzywo, które zawiera niewiele kalorii, za to może wspomóc nasz organizm solidną porcją witamin oraz minerałów. W warzywie tym znajdziemy sporo witaminy A i C, nie brak tu również witamin z grupy B. W pomidorze pojawia się też sporo cennych dla zdrowia składników mineralnych, np. miedzi oraz potasu. Tak wielka wartość odżywcza sprawia, iż zdrowa dieta z pomidorem jako stałym dodatkiem pomoże nam utrzymać organizm w dobrej formie.

Warzywo to może się okazać cennym wsparciem dla wszystkich tych osób, które chcą utrzymać serce w dobrym stanie, jak i dla tych, którym dokuczają problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem. Pomidor będzie miał też świetny wpływ na stan naszych naczyń krwionośnych, pomoże nam też utrzymać w dobrym stanie układ immunologiczny. Warto też pamiętać, iż w pomidorze można znaleźć sporo witaminy E (nie bez powodu nazywanej witaminą młodości) oraz witaminy A, dzięki której utrzymanie skóry oraz włosów w dobrej formie staje się o wiele łatwiejszym zadaniem.

Zdrowa dieta z tym warzywem pomoże nam też utrzymać prawidłową masę ciała, stanie się też cennym wsparciem w walce z zaparciami. Pomidor odgrywa też bardzo ważną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych, zatem im częściej będziemy sięgać po to warzywo, tym lepiej dla nas.

______________________

Autor: Martyna Pietruszka, właścicielka bloga kulinarnego https://prostepesto.pl

"Przepis pochodzi z blogu kulinarnego ProstePesto.pl"

Gotowanie - najnowsze informacje