poniedziałek, 21 marca 2022 11:14

Pomoc dla uchodźców: brakuje żywności i środków higieny

Autor Katarzyna Jamróz
Pomoc dla uchodźców: brakuje żywności i środków higieny

Od kilkunastu dni przy ul. Wałowej 37 działa punkt, gdzie wydawana jest pomoc rzeczowa dla uchodźców (żywność i środki higieny). Z oferty punktu skorzystało już kilkaset osób, ciągle pojawiają się nowi potrzebujący, ale zgromadzone dary się kończą.

Władze miejskie apelują do tarnowian o dalszą pomoc. Punkt dystrybucji żywności i środków higieny dla uchodźców przy ul. Wałowej 37 prowadzony jest na zlecenie miasta przez tarnowski oddział Związku Emerytów i Rencistów. Trafiają tam dary zebrane przez tarnowian i dostarczone do punktu zbiórki, działającego w hali sportowej przy ul. Gumniskiej. Niestety zgromadzone dotychczas dary się kończą, dlatego władze miasta apelują o dalszą pomoc dla dotkniętych wojną sąsiadów ze wschodu, którzy przebywają w Tarnowie.

Potrzebna jest przede wszystkim trwała żywność i środki higieny osobistej. Najbardziej potrzebne obecnie artykuły żywnościowe to: kasza gryczana, mąka, makarony, olej, mleko UHT, wszelkiego rodzaju konserwy i słoiki z zakonserwowanymi produktami, pakowane próżniowo sery, dżemy, herbata, kawa, woda mineralna, soki, słodycze i soczki dla najmłodszych. Jeżeli chodzi o środki higieny: papier toaletowy, szampony, mydła, kremy, patyczki higieniczne. Przydatne też będą środki przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych oraz maseczki ochronne.

Dary przyjmowane są w hali przy ul. Gumniskiej 28, od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17, w soboty od godziny 9 do 15.

Fot.: Ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje