wtorek, 4 maja 2021 12:08

Debaty o Unii Europejskiej. Czy Europa ma przyszłość? Bieg dla Europy. To tematy #JarubasNews

Autor Artykuł partnera
Debaty o Unii Europejskiej. Czy Europa ma przyszłość? Bieg dla Europy. To tematy #JarubasNews

Adam Jarubas, poseł do Parlamentu Europejskiego i wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentuje bieżące sprawy polskie i europejskie.

  • Konferencja w sprawie przyszłości Europy!
  • Rozmowa z dr Bartłomiejem Zapałą
  • Bieg dla Europy

– 9 maja oficjalnie rozpocznie się konferencja o przyszłości Europy. To seria debat i dyskusji prowadzonych przez obywateli, które umożliwią mieszkańcom całej Europy podzielenie się pomysłami, które pomogą ukształtować naszą wspólną przyszłość – mówi Adam Jarubas, poseł do Parlamentu Europejskiego i wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Do dyskusji wykorzystać będzie można specjalną platformę komunikacyjną, na której będzie można skomentować, jak oceniamy funkcjonowanie Unii, co naszym zdaniem działa dobrze, a co trzeba poprawić. – Ważne, żeby mieszkańcy wszystkich krajów i regionów zaangażowali się w tę debatę. Nie pozwólmy, aby inni decydowali za nas – dodaje Adam Jarubas.

***

– Czy Europa ma przyszłość? – pyta eurodeputowany Adam Jarubas w rozmowie z dr Bartłomiejem Zapałą, dziennikarzem, nauczycielem akademickim i współzałożyciel Fundacji Europa Ma Przyszłość. – Przyglądam się Europie od dłuższego czasu i muszę powiedzieć, że wierzę w tę przyszłość. Przede wszystkim dlatego, że jest ona w naszych rękach i od nas zależy, jaka ona będzie – mówi dr Zapała.

***

30 maja w Nowinach w województwie świętokrzyskim na stadionie lekkoatletycznym Bieg dla Europy. Organizatorem imprezy jest eurodeputowany Adam Jarubas. I do udziału w niej zachęca wspólnie z Sebastianem Nowaczkiewiczem, wójtem Nowin. Zapisy na stronie internetowej gminy.

Polska

Polska - najnowsze informacje