poniedziałek, 5 października 2020 16:28

Poręba Spytkowska: Koronawirus w szkole podstawowej

Autor Mirosław Haładyj
Poręba Spytkowska: Koronawirus w szkole podstawowej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku poinformował dzisiaj o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z nauczycieli pracujących w Publicznej Szkole Podstawowej w Porębie Sypytkowskiej.

W komunikacie, którego treść prezentujemy poniżej, rodzice uczniów porębskiej placówki proszeni są o wypełnienie i odesłanie do brzeskiego sanepidu ankiety epidemicznej, która jest dostępna na stronie szkoły.

Poniżej pełna treść komunikatu:

W związku z zaistniałą sytuacją, tutejszy Inspektor Sanitarny, zwraca się do Państwa z prośbą o wypełnienie formularza wywiadu epidemiologicznego, przesłanego Rodzicom dzieci za pośrednictwem Dyrekcji Szkoły. Wypełniony formularz wywiadu należy pilnie odesłać na adres mailowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku (PSSE w Brzesku): brzesko@psse.malopolska.pl lub - w postaci zdjęcia, na nr tel. 608 609 745. Przekazanie Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Brzesku danych zawartych w formularzu umożliwi bezzwłoczne objęcie kwarantanną wszystkich domowników ucznia, który pozostał w styczności z osobą zakażoną. Wszelkie wątpliwości jakie nasuną się Państwu w trakcie wypełniania wywiadu epidemicznego, będzie wyjaśniał przedstawiciel brzeskiego Sanepidu, który skontaktuje się z Państwem prawdopodobne w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin. Co ważne, udostępnienie PSSE w Brzesku danych zawartych w formularzu jest obowiązkowe, do czego obligują Państwa przepisy ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (tekst jedn. Dz.U. z 2019 r., poz. 1239 z późn. zm.).
Ponadto informuje, że wszystkie kluczowe dla Państwa informacje, związane z zaistniałą sytuacją, będą Państwu udostępniane przez PPIS w Brzesku, w formie komunikatów, publikowanych na stronie brzeskiej Stacji: https://pssebrzesko.wsse.krakow.pl/.
Z góry dziękuję za Państwa pomoc oraz współpracę w podejmowanych działaniach przeciwepidemicznych.

Z poważaniem,
Dorota Żak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku

Czytaj więcej:

Koronawirus w parafii w Porębie Spytkowskiej. Kto jest zakażony?
O pozytywnym wyniku testu na Covid-19 poinformowano za pośrednictwem facebookowego profilu parafii. Kościół pod wezwaniem św. Bartomieja w Porębie Spytkowskiej został zamknięty do odwołania. Powodem jest wykrycie koronawirusa u księdza katechety. Niebawem przeprowadzona zostanie dezynfekcja paraf…
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Publiczna Szkoła Podstawowa w Porębie Spytkowskiej
Fot.: Photo by Mufid Majnun on Unsplash

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje