piątek, 8 grudnia 2023 12:26

Poruszający apel o pomoc. "Coffee, gdzie jesteś? Prosimy, pomóżcie nam ją odnaleźć"

Autor Katarzyna Jamróz
Poruszający apel o pomoc. "Coffee, gdzie jesteś? Prosimy, pomóżcie nam ją odnaleźć"

– Coffee została adoptowana z naszej fundacji w 2017 roku, a w 2022 prawdopodobnie zaginęła. Prawdopodobnie, gdyż twierdzą tak właściciele, którym nie wierzymy już w ani jedno słowo – czytamy w mediach społecznościowych Psierocińca.

W czwartek (7 grudnia) na Facebooku fundacji pojawił się poruszający wpis z prośbą o pomoc w odnalezieniu Coffee – suczki, która 6 lat temu znalazła nowy dom. – Ściągamy do siebie psiaki z całej Polski, aby miały ciepło i dobrą opiekę, tymczasem ona może gdzieś na nas czekać i wciąż wierzyć, że jej pomożemy – informują przedstawiciele Psierocińca.

"Boli nas serce"

Według informacji przekazanych przez fundację, suczka została adoptowana w 2017 roku. Przez jakiś czas mieszkała w Kłodzku (woj. dolnośląskie), a następnie wraz z właścicielami przeprowadziła się do Bukowiny Tatrzańskiej. – Podobno właśnie tam zaginęła. Okoliczne organizacje nie wiedzą o jej istnieniu, schronisko w Nowym Targu podobno też – dodaje fundacja.

Właściciele mieli nie powiadamiać organizacji o tym, że pies zaginął. – Boli nas serce, bo być może gdzieś tam, na południu Polski, Coffee marznie w zimnej budzie, pozbawiona pomocy weterynaryjnej i ciepłych posiłków – czytamy w zamieszczonym na Facebooku poście.

COFFEE... GDZIE JESTEŚ?.. 💔 Boli nas serce, bo być może gdzieś tam, na południu Polski, Coffee marznie w zimnej budzie,...

Opublikowany przez Psierociniec Środa, 6 grudnia 2023

Wyznaczono nagrodę

Udostępnione przez fundację zdjęcie psa pochodzi z 2016 roku. Przedstawiciele zastrzegają jednak, że suczka obecnie może wyglądać zupełnie inaczej, zwłaszcza po możliwej tułaczce. – Może ktoś ją przygarnął? Może mieszka gdzieś w budzie, na łańcuchu? Może ktoś wywiózł ją do innego miasta? Może jest w którymś schronisku? Może... nie żyje? – zastanawiają się przedstawiciele Psierocińca.

Coffee ważyła około 8 kg i sięgała do łydki. Miała charakterystyczne króciutkie nóżki i niskie podwozie oraz jasne plamki nad oczami. Fundacja oferuje 2 tysiące złotych dla jej znalazcy lub osoby, która przekaże wiarygodne i sprawdzalne informacje o losie pieska.

Fot./Źródło: Psierociniec - Facebook

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka